Krka na razočaranje proti FMP odgovorila z lepo zmago nad Mego

Novo mesto, 07. 03. 2021 19.19 |

Krka je sredi tedna doma izgubila zelo pomemben obračun z FMP, v soboto pa jo je v ligi Aba čakal nov izziv. Mega Soccerbet, ki je na lestvici v zgornjem delu, je nazadnje padla po razburljivi končnici, potem ko so si Novomeščani pred tem že priigrali lepo prednost (76:71).

Roderick Camphor (z žogo) je bil med najbolj razpoloženimi posamezniki pri Krki. FOTO: Krka_Drago Perko_Kosarka.si

Po prvi četrtini, ki so jo dobili za dve točki, so domači večino tekme nadzorovali položaj. Počasi, a vztrajno so povečevali prednost in sredi zadnje četrtine so vodili za deset točk (64:54). Toda Mega se je vrnila, v naslednjih minutah pritisnila in poskrbela za napeto končnico. V tej sta moštvi najprej zadeli vsaka po eno trojko, a so gostje pri svoji iztržili še dodatni prosti met, tako da je bil izid le še 72:71.

Ko so domači nato zgrešili še eno trojko, na drugi strani pa naredili osebno napako, se je zdelo, da bo sledil preobrat. A je Filip Petrušev, ki je bil sicer z 31 točkami najboljši strelec tekme, nato zgrešil oba prosta meta in podaril Krki priložnost za zmago. Tej so bili domači nato še bližje po nešportni osebni napaki tekmecev, Nejc Barič je imel pri prostih metih precej bolj mirno roko kot njegov tekmec, na koncu pa je Krka tekmo mirno pripeljala do zmage s 76:71.

Milan Milovanović je bil pri Krki najbolj razpoložen s 16 točkami, eno manj je dosegel Roderick Camphor.

Koronavirus pasica november

Izidi 20. kroga lige Aba:

Krka ‒ Mega Soccerbet 76:71 (23:21, 41:32, 57:52)
* Dvorana Leona Štuklja, sodniki: Radović, Belošević, Boltauzer.
* Krka: Camphor 15 (6:9), Stipčević 5, Vrabac 2, Barič 9 (6:7), Škifić 11, Lapornik 13 (1:1), Vučetić 5, Milovanović 16.
* Mega: Smith 3, Petrušev 31 (4:11), Tepić 9 (2:2), Simonović 12 (1:2), Cerovina 2 (2:2), Matković 9 (1:3), Cazalon 5.
* Prosti meti: Krka 13:17, Mega 10:20.
* Met za tri točke: Krka 7:29 (Lapornik 2, Camphor, Stipčević, Barič, Škifić, Vučetić), Mega 9:23 (Petrušev 3, Simonović 3, Smith, Tepić, Cazalon).
* Osebne napake: Krka 19, Mega 19.
* Pet osebnih: Momirov (40.).