'Sprehod' Crvene zvezde v Novem mestu, boleč poraz Olimpije v Zagrebu

Novo mesto, Zagreb, 20. 04. 2021 20.07 |

Košarkarji novomeške Krke so na zaostali tekmi 18. kroga na domačem parketu visoko izgubili s Crveno zvezdo (57 : 98). Do polčasa so Novomeščani dosegli le 21 točk, nato pa vsaj malce popravili bled vtis. Na večerni tekmi, šlo je za prestavljen obračun 23. kroga, je Cedevita Olimpija proti Ciboni v Zagrebu izgubila pomembno točko (93 : 83)

Krkaši (na fotografiji z žogo Rod Camphor) so utrpeli nov boleč poraz pred koncem regionalnega tekmovanja. FOTO: Krka_Drago Perko_Kosarka.si

Košarkarji Cedevite Olimpije so doživeli šokanten poraz in postavili pod velik vprašaj sodelovanje v končnici lige Aba. Na gostovanju v Zagrebu so morali priznati premoč Ciboni, ki je slavila s 93:83. Krog pred koncem rednega dela Ljubljančani usode nimajo več v svojih rokah. Za osvojitev četrtega mesta potrebujejo zmago v torek, 27. aprila, doma proti Megi, hkrati pa poraz Mornarja pri Igokei. Za Ljubljančane je bila to ena od dveh tekem, ki so jih morali dobiti. A očitno so plačali davek natrpanemu ritmu tekem, to je bila zanje peta v ligi Aba v dvanajstih dneh, in malce podcenjevalnemu pristopu, potem ko so videli, da imajo domači zaradi okužb zgolj devet igralcev v kadru.

Cedevita Olimpija je prvič na tekmi po uvodnih minutah povedla šele tik pred polčasom, tudi v nadaljevanju pa se ji nikakor ni uspelo odlepiti od motiviranih in natančnih gostiteljev. V zaključku tekme je Cibona tekmeca vseskozi držala na varni razdalji. V 35. minuti je bilo 71:66, v 37. 77:72, nato 80:75 in minuto in pol pred koncem 82:79.

Ljubljančani v odločilnih trenutkih niso imeli igralca, ki bi prevzel odgovornost in zadel. Dve trojki je v zadnjih minutah zgrešil Edo Murić (met 1/4), Jaka Blažič je v 30 minutah na parketu zadel le en met iz igre (1/8), le Kendrick Perry (23 točk, trojke 5/9, 6 podaj) pa ni bil dovolj za zmago.

Statistika tekme Cibona - Cedevita Olimpija.
Statistika tekme Cibona - Cedevita Olimpija. FOTO: Sofascore.com

Zvezda sijala proti usahli Krki
Krka krog pred koncem rednega dela lige Aba ostaja na pozicijah, ki vodijo v dodatne kvalifikacije za obstanek. V zaostali tekmi 18. kroga je doma izgubila s Crveno zvezdo, ki je tako na pragu osvojitve prvega mesta pred končnico. Novomeščani se lahko izognejo predzadnjemu mestu in dodatnih tekem z drugouvrščeno ekipo lige Aba 2, če v zadnjem krogu v ponedeljek, 26. aprila, premagajo FMP v gosteh oziroma v primeru poraza, če Split, s katerim imajo enak izkupiček (8-17), izgubi na gostovanju pri Partizanu. Z Dalmatinci ima Krka boljše medsebojno razmerje, saj je dobila obe tekmi.

Dolenjci niti za trenutek niso bili enakovreden tekmec. Z 41 točkami razlike so izenačili najvišji poraz v tej sezoni lige Aba. Prav Crvena zvezda je s tolikšno razliko (104:66) v prvem krogu premagala Cibono.

Hkrati je Krka dosegla najmanj točk v tej sezoni na svojih tekmah, je pa v zaključku srečanja preprečila, da bi Beograjčani četrtič v sezoni presegli mejo 100 doseženih točk.

Statistika tekme Krka - Crvena zvezda.
Statistika tekme Krka - Crvena zvezda. FOTO: Sofascore.com
Koronavirus pasica nova

Izid zaostale tekme lige Aba:

18. krog:
Krka ‒ Crvena zvezda mts 57 : 98 (9 : 24, 22 : 55, 41 : 75)
* Dvorana Leon Štukelj, brez gledalcev, sodniki: Belošević, Jovčić (oba Srbija), Vovk (Hrvaška).
* Krka: Stipčević 10, Vrabac 10 (4:6), Barič 6, Kosi 6, Škifić 7, Škedelj 5, Lapornik 8, Vučetić 5.
* Crvena zvezda: Hall 7, Walden 9 (3:4), Loyd 8, Uskoković 11, Davidovac 6, Lazić 5 (2:2), Reath 13 (1:1), Radanov 1 (1:2), Dobrić 10 (3:4), Simonović 15 (2:2), Kuzmić 8 (4:5), Nnoko 5 (1:1).
* Prosti meti: Krka 4:6, Crvena zvezda 17:21.
* Met za tri točke: Krka 9:31 (Lapornik 2, Barič 2, Stipčević 2, Škifić, Škedelj, Vučetić), Crvena zvezda 13:22 (Simonović 3, Uskoković 3, Loyd 2, Reath 2, Dobrić, Lazić, Hall).
* Osebne napake: Krka 25, Crvena zvezda 15.
* Pet osebnih: Barič (36.), Kosi (40.).

23. krog:
Cibona ‒ Cedevita Olimpija 93:83 (24:19, 41:43, 60:60).
* Dvorana Dražen Petrović, sodniki: D. Javor (Slovenija), Karović (BiH), Pecelj (Srbija).
* Cibona: Radovčić 14 (2:2), Planinić 24 (4:4), Marić 3, Novačić 20 (7:7), Prkačin 8, Gnjidić 11 (4:4), Nakić 13 (5:5).
* Cedevita Olimpija: Perry 23 (4:4), Hopkins 15 (2:3), Murić 5 (2:2), Blažič 6 (4:8), Brown 15 (4:5), Hodžić 3, Jones 11 (1:2), Dimec 5 (1:2).
* Prosti meti: Cibona 22:22, Cedevita Olimpija 18:26.
* Met za tri točke: Cibona 9:20 (Novačić 3, Nakić 2, Radovčić 2, Marić, Gnjidić), Cedevita Olimpija 13:35 (Perry 5, Brown 3, Jones 2, Hopkins, Murić, Hodžić).
* Osebne napake: Cibona 28, Cedevita Olimpija 23.
* Pet osebnih: Prkačin (40.), Gnjidić (40.).