Zmaji praznih rok iz Laktašev, tolažilna nagrada vsaj dobra strelska predstava

Laktaši, 16. 11. 2018 22.02 |

STA, J.K.
0

Košarkarji Petrol Olimpije v Laktaših na tekmi osmega kroga lige ABA proti Igokei niso prekinili niza pet zaporednih porazov (105:115). Brez številnih igralcev so nudili dober odpor domačim košarkarjem, ki so zmaje ugnali tudi po zaslugi 21 točk Sava Lešića.

Trener Olimpije Zoran Martić (na fotografiji) se je na klopi zeleno-belih znašel v hudem ritmu tekem, ki njegovi mladi ekipi ne prizanaša. FOTO: Miro Majcen

Igokea je imela vse niti tekme v svojih rokah, v domači dvorani pa ima proti Olimpiji stoodstoten izkupiček - osem zmag. Ljubljančani so sicer v petek zvečer igrali brez Issufa Sanona, Blaža Mesička, Jaleka Feltona, Igorja Tratnika in Petra Vujačića.

Tekma se je za Olimpijo začela slabo. Po petih minutah je zaostajala s 7:22. Zatem so Ljubljančani zaigrali nekoliko bolj, posledično so zmanjšali zaostanek na 15:24, a v končnici prvega polčasa spet nekoliko popustili (25:39). Sredi druge četrtine je bil zaostanek zmajev 43:51, ob polčasu 60:66. V 25. minuti so varovanci Zorana Martića prišli na pet točk zaostanka, nekaj napadov kasneje na 75:79, a bližje niso zmogli.

Igokea je brez večjih težav dosegala koše, Olimpija se na drugi strani ni mogla na manj kot devet točk, dobro minuto pred koncem, ko je Domen Lorbek zadel dva prosta meta za 112:100, pa je že bilo jasno, da bo Olimpija v Ljubljano šla praznih rok. Marko Simonović je dosegel dvojni dvojček z 20 točkami in 10 skoki. Dvajset točk je dal tudi Roko Badžim, ki je dosegel pet trojk. Prvi strelec Olimpije je bil Scottie Reynolds z 21 točkami.