Atlanta presenetila Phoenix, Čančar sodeloval pri zmagi Denverja nad NYK

Atlanta, Salt Lake City, Denver, Houston, 06. 05. 2021 07.09 |

STA, J.K.
0

Vlatko Čančar je v petih minutah igre s točkama in tremi skoki pomagal svojim Denver Nuggetsom do domače zmage nad New York Knicksi (113:97). Atlanta Hawksi so na svojem parketu ugnali Phoenix Sunse (135:103), medtem ko so Portland Trail Blazersi v boju za neposredno uvrstitev v končnico povozili Cleveland Cavalierse (141:105). Zanesljivi so bili v Houstonu tudi Philadelphia 76ersi (135:115), tesno so Washington Wizardse v svoji dvorani premagali Milwaukee Bucksi (135:134), medtem ko je novo zmago vknjižila tudi vnovič vodilna ekipa lige Utah Jazz.

Spopad Danila Gallinarija (na fotografiji levo) in Devina Bookerja v Atlanti.
Spopad Danila Gallinarija (na fotografiji levo) in Devina Bookerja v Atlanti. FOTO: AP

Košarkarji ekipe Denver Nuggets so v pretekli noči na domačem parketu s 113:97 premagali trenutno najbolj vročo ekipi v severnoameriški ligi NBA New York Knicks. Izkazal se je glavni kandidat za najkoristnejšega igralca rednega dela lige Nikola Jokić, ki je dosegel 32 točk, od tega 24 v prvi četrtini. Slovenski reprezentant Vlatko Čančar je v petih minutah prispeval točki in tri skoke. Denver je z razpoloženim Jokićem prišel do velikega vodstva v prvi četrtini. Po devetih minutah igre je bilo že 26:6 za domače košarkarje, New York pa se po začetnem šoku ni pobral in je tako zabeležil šele drugi poraz na zadnjih 14 tekmah.

Vrhunci tekme Denver Nuggets ‒ New York Knicks:

Srbski center je na koncu odigral le 29 minut, saj mu je trener zaradi velike prednosti namenil več časa za počitek. Ob njem je bil za Denver s 25 točkami najbolj razpoložen Austin Rivers. Tega je New York v marcu zamenjal po prihodu Derricka Rosea. Rivers je izkoristil priložnost, da se nekdanji ekipi maščuje, na tekmi je zadel šest metov za tri točke. Na drugi strani je bil Rose eden od štirih igralcev New Yorka, ki je tekmo zaključil s 14 točkami.

Nova zamenjava na vrhu zahodne konference
Denver je z izkupičkom 44-22 v tej sezoni zdaj na tretjem mestu v zahodni konferenci. Pred njim sta vodilni ekipi lige Utah Jazz in Phoenix Suns, ki sta se v pretekli noči zamenjali na vrhu. Utah (48-18) je po zmagi s 126:94 proti San Antonio Spursom znova skočil pred Phoenix (47-19), ki je izgubil s 103:135 na gostovanju pri Atlanta Hawksih.

Vrhunci teme Utah Jazz ‒ San Antonio Spurs:

Za Utah je bil najboljši Jordan Clarkson s 30 točkami, Hrvat Bojan Bogdanović jih je dosegel 24. Pri zmagi Atlante nad Phoenixom je kar sedem igralcev Atlante doseglo dvomestno število točk, med njimi Trae Young s 16, domače moštvo pa je vodilo celo srečanje. Tudi 30 točk Devina Bookerja ni bilo dovolj za Phoenix.

Vrhunci tekme Atlanta Hawks ‒ Phoenix Suns:

Na preostalih tekmah je odmevala prepričljiva zmaga Boston Celticsov nad moštvom Orlando Magic s 132:96. Prva strelca Bostona sta bila Kemba Walker z 32 in Jaysom Tatum s 27 točkami.