Čančar do sedmih točk ob zmagi Denverja, Phoenix ostaja vroč

Indianapolis, Boston, Washington, Memphis, Phoenix, 05. 03. 2021 07.00 |

STA, J.K.
5

Slovenski košarkar Vlatko Čančar je na tekmi rednega dela sezone lige NBA v 15 minutah igre pomagal Denver Nuggetsom do zmage na gostovanju pri Indiana Pacersih (113:103). Ekipa Phoenix Suns je vknjižila še 16. zmago na zadnjih 19 tekmah in doma prepričljivo ugnala Golden State Warriorse (120:98).

Statistika Vlatka Čančarja na tekmi z Indiano
Statistika Vlatka Čančarja na tekmi z Indiano FOTO: Sofascore.com

Denver Nuggetsi so prvi "polčas" sezone sklenili zmagovito in pred tednom premora, po katerem bodo odigrali zadnjo v nizu petih gostujočih tekem z Memphis Grizzliesi, slavili v Indianapolisu. Michael Porter Jr. je dosegel 24 točk in dodal še 11 skokov v četrtek zvečer in uspel zasenčiti celo prvega zvezdnika ekipe Nikolo Jokića. Zdaj se je na zadnjih šestih tekmah že petkrat veselil dvojnega dvojčka. Nuggetsi, za katere je Vlatko Čančar igral 15 minut in dosegel sedem točk, so prvič po sezoni 2011/12 nanizali štiri gostujoče zmage.

"Vsak izvrsten igralec gre skozi takšno obdobje. A vedel sem, da se bom iz tega izvlekel in komaj sem čakal tisto eno veliko tekmo. Ko ti to uspe, potem steče," se je slabih predstav, ki jih je nizal do nedavnega "izbruha", spomnil Porter Jr. Jokić seveda ni odigral slabe tekme, 20 točkam je dodal 12 skokov in osem podaj, Jamal Murray pa se je izkazal s 23 točkami. Na zadnjih 12 tekmah je dosegel vsaj 22 točk.

Malone: Nikoli ne iščemo izgovorov
"Bili smo ekipa, ki zacveti, ko je najtežje. Res smo odporni, imamo tono odločnosti in nikoli ne iščemo izgovorov. Iščemo rešitve," je svoje varovance pohvalil trener Michael Malone, medtem ko bodo morali rešitve poiskati tudi Pacersi, ki so izgubili peto zaporedno tekmo na domačem parketu.

Vrhunci tekme Indiana Pacers ‒ Denver Nuggets:

Največje presenečenje so pripravili Washington Wizardsi, ki so s pomočjo 33 točk Bradleyja Beala in 27 točk Russella Westbrooka premagali Los Angeles Clipperse s 119:117. Boston Celticsi so ugnali Toronto Raptorse s 132:125, ekipa New York Knicks je bila boljša od Detroit Pistonsov (114:104). Moštvo Memphis Grizzlies je le za eno točko izgubilo tekmo z Milwaukee Bucksi (111:112). Mož odločitve je bil Jrue Holiday, ki je za dve sekundi prehitel zvok sirene. Ekipa Bucks je vpisala še šesto zmago na zadnjih sedmih tekmah. V ospredju je bil Giannis Antetokounmpo s 26 točkami, 11 skoki in osmimi podajami.

Sonca najbolj 'vroča' v ligi
Phoenix Sunsi so visoko premagali Golden State Warriorse s 120:98 in zabeležili še 16. zmago na zadnjih 19 tekmah. Bojevniki so sicer igrali močno oslabljeni, nekaj počitka je dobil prvi zvezdnik ekipe Stephen Curry, poškodovana pa sta Draymond Green in Kelly Oubre Jr, a je bil to vseeno nov dokaz letošnje moči Sonc, ki veljajo za eno od odkritij sezone. Cameron Payne je dosegel 17 točk, tudi zadržan večer Devina Bookerja (16) pa ni iztiril domačinov, ki sploh od konca januarja beležijo odlične rezultate.

Vrhunci teme Phoenix Suns ‒ Golden State Warriors:

Portland Trail Blazersi so bili medtem boljši od Sacramento Kingsov s 123:119. Igralec tekme je bil član Portlanda Damian Lillard, ki je 15 od 44 točk dosegel v zadnji četrtini. Pred premorom zaradi tekme zvezd je na vrhu vzhodne konference ekipa Philadelphia 76ers (24-12). Dragićev Miami zaseda šesto mesto z 18 zmagami in 18 porazi. V razvrstitvi zahodne konference vodi ekipa Utah Jazz (27-9) pred Phoenix Sunsi (24-11) in branilci naslova Los Angeles Lakersi (24-13). Čančarjev Denver (21-15) je šesti, Dallas Mavericksi (18-16) Luke Dončića pa osmi.  Boj za končnico bo letos sicer malce drugačen, saj bodo potekale tako imenovane "play-in" tekme od sedmega do desetega mesta, ki bodo odločale o zadnjih potnikih v sklepni del prvenstva.

Koronavirus pasica november

Izidi rednega dela sezone lige NBA:

Indiana Pacers ‒ Denver Nuggets 103:113
(Vlatko Čančar 7 točk, 3 skoki in 1 podaja v 15 minutah za Denver.)

New Orleans Pelicans ‒ Miami Heat 93:103
(Goran Dragić 13 točk, 2 skoka, 3 podaje in 2 izgubljeni žogi v 31 minutah za Miami.)

Boston Celtics ‒ Toronto Raptors 132:125
Washington Wizards ‒ Los Angeles Clippers 119:117
New York Knicks ‒ Detroit Pistons 114:104
Memphis Grizzlies ‒ Milwaukee Bucks 111:112
San Antonio Spurs ‒ Oklahoma City Thunder 102:107
Phoenix Suns ‒ Golden State Warriors 120:98
Portland Trail Blazers ‒ Sacramento Kings 123:119