27 točk Dončića premalo za 'rušilne' Lakerse v drugem polčasu

Dallas, 07. 01. 2019 22.03 |

Košarkarji Dallasa so se po treh porazih na zadnjih štirih gostovanjih vrnili v domači American Airlines Center, kjer jih je v noči na torek čakal obračun z 'jezerniki' iz Los Angelesa. Kljub visokemu vodstvu ob polčasu je gostujoče moštvo v drugem delu igre zaigralo precej bolje in po preobratu na koncu tekmo dobilo s 107 : 97. Slovenski zvezdnik Luka Dončić je znova blestel s 27 točkami.

Mavericksi so odločno krenili v dvoboj z oslabljenimi 'jezerniki', ki so v American Airlines Center pripotovali precej oslabljeni, brez poškodovanih LeBrona Jamesa in Rajona Ronda, kar se je poznalo v igri gostov v prvem polčasu.

TEKMA

Ti nikakor niso uspeli zaustaviti vnovič izjemnega slovenskega zvezdnika v vrstah Dallasa Luke Dončića, ki se je v neposrednih dvobojih z Brandonom Ingramom poigraval in dosegal točke kot za šalo. V 3. minuti so domači košarkarji po uspešnem prodoru in dodatni točki zaradi osebne napake Ingrama nad Dončićem povedli z 8 točkami naskoka (11 : 3), tudi v nadaljevanju pa Mavericksi niso popuščali. Še več, nadaljevali so s polnjenjem koša Los Angelesa, ki preprosto ni našel odgovora na kombinatorno igro Dallasa v napadu. Ob koncu uvodne četrtine je Dwight Powell z uspešnim metom izza črte 6,75 metra poskrbel za osem točk prednosti domačih (33 : 25).

Popoln mrk Dallasa v drugem polčasu
Ko so domači sredi druge četrtine povedli že s 15 točkami razlike (48 : 33), za kar je z novima točkama vnovič poskrbel Powell, ki se je na koncu ustavil pri osmih točkah, je na tribunah polnega American Airlines Centra završalo od navdušenja. Čeprav so se gostje do konca polčasa uspeli malce prebuditi v napadu (Lonzo Ball tri trojke, Ingram 14 točk), pa je prednost Dallasa znašala visokih 13 točk (67 : 54). Luka Dončić je do odhoda na odmor dosegel 12 točk. V drugem polčasu pa smo videli popoln preobrat, kot da sta iz slačilnic prišli dve povsem različni moštvi. Jezerniki zelo motivirani, da popravijo medel vtis iz prvega dela igre, medtem ko so Mavericksi na drugi strani stopili na domač parket 'prestrašeni' spričo dejstva, da so v predhodnih 20 minutah popolnoma nadigrali nekoč najboljše moštvo lige NBA in da se jim obenem ponuja lepa priložnost, da prekinejo zadnji niz gostujočih porazov.

Če je zasedba Ricka Carlisla v prvem polčasu delovala navdahnjeno in kombinatorno v napadu, je v nadaljevanju poskrbela za povsem razglašeno igro brez repa in glave, kar se je na koncu poznalo s statističnim podatkom o kar 18 izgubljenih žogah. Velja dodati, da so bili domači pri metu za tri točke zelo nenatančni, saj so metali le 26-odstotno (8/30). Luka Dončić ni imel razpoloženih soigralcev, ki bi skupaj potegnili voz iz kriznih trenutkov. Pri gostih sta se ob sila razpoloženem Brandonu Ingramu, ki se je ustavil pri 29 točkah, v drugem polčasu priključila še Lonzo Ball (21), Josh Hart (14) in izkušeni Michael Beasley (13).

Luka Dončić in Brandon Ingram sta bila najboljša strelca svojih moštev v dvoboju med Dallasom in Los Angeles Lakersi. FOTO: AP

V vrstah Dallasa so dvomestno število točk ob Dončiću dosegli še Dennis Smith jr., J.J. Barea in Harrison Barnes po 11 ter DeAndre Jordan 10.

Liga NBA, izidi:
Dallas Mavericks - Los Angeles Lakers 97:107 (33:25, 34:29, 13:32, 17:21)
(Luka Dončić: 35 minut - 27 točk, 8 skokov, 2 podaji, 1 ukradena žoga in blokada, met iz igre: 10/23 (43,5 %), met za tri točke: 2/6 (33,3 %)).

Detroit Pistons - San Antonio Spurs 107:119
Boston Celtics - Brooklyn Nets 116:95
Houston Rockets - Denver Nuggets 125:113
Milwaukee Bucks - Utah Jazz 114:102
New Orleans Pelicans - Memphis Grizzlies 114:95
Portland Trail Blazers - New York Knicks 111:101
Sacramento Kings - Orlando Magic 111:95