Pomembna zmaga Miamija v Clevelandu, Denver pretrd oreh za Clipperse

Cleveland, Los Angeles , 02. 05. 2021 07.34 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min
STA, J.K.
0

Ekipa Miami Heat, za katero je Goran Dragić v vlogi rezervista dosegel devet točk, je na tekmi severnoameriške košarkarske lige NBA zabeležila zmago v Clevelandu (124:107), Denver Nuggetsi Vlatka Čančarja pa so s 110:104 slavili na gostovanju pri Los Angeles Clippersih. Ekipa Oklahoma City Thunder je utrpela najvišji poraz na domačem parketu v svoji zgodovini, ki so ga "zakrivili" Indiana Pacersi (95:152), moštvo Utah Jazz pa je po predaji vodilnega položaja v ligi v domačem Salt Lake Cityju ugnalo Toronto Raptorse ter spet, vsaj začasno, zavzelo vrh lestvice (106:102).

Dragić (na fotografiji) prodira ob Isaacu Okoru na tekmi v Clevelandu.
Dragić (na fotografiji) prodira ob Isaacu Okoru na tekmi v Clevelandu. FOTO: AP

Z 22 točkami Kendricka Nunna in 20 točkami Duncana Robinsona je ekipa Miami Heat zabeležila pomembno zmago v Clevelandu in se na šestem mestu točkovno izenačila z Boston Celticsi. Trevor Ariza je prispeval 18, Bam Adebayo pa 13 točk (in še deset skokov ter šest podaj) v lovu za neposredno uvrstitvijo lanskih poraženih finalistov v letošnjo končnico, kjer trenutno poteka troboj z Atlanto Hawksi in Bostonom. Goran Dragić je v igro vstopil s klopi Miamija in v 29 minutah dosegel devet točk, sedem podaj in pet skokov. Atlanta še vedno vodi za tekmo pred Vročico in Kelti, ki imajo enak izkupiček (34-30) osem tekem pred koncem rednega dela. Sedma ekipa na lestvici mora v dodatne kvalifikacije za končnico, v katerih bodo nastopali še osmo-, deveto- in desetouvrščeni kolektivi iz obeh konferenc.

"Nocoj smo igrali proti zares dobri ekipi," je priznal trener poraženih Konjenikov J. B. Bickerstaff. "Vedo, kako najti Duncana Robinsona, vedo, kako najti Kendricka Nunna, Jimmy Butler pa ve, kje bo prišel do svoji točk," je dodal. Max Strus je s klopi prispeval 17 točk, Butler pa 15 za Miami, ki je v zadnji četrtini vodil že za 23 točk. Robinson je z razdalje metal 6/9 in kot najmlajši NBA-igralec dosegel 500. trojko po vsega 152 tekmah. Prejšnji rekord (199 tekem) je bil v rokah Damiana Lillarda.

Vrhunci tekme Cleveland Cavaliers ‒ Miami Heat:

Kevin Love, ki v petek proti Washington Wizardsom v 22 minutah sploh ni vrgel proti obroču, je tokrat že v prvem polčasu dosegel 16 točk in se na koncu ustavil pri 25, kar je izenačitev njegovega najboljšega dosežka sezone (met za tri 7/10). Collin Sexton je 25 točkam dodal osem podaj, Dean Wade pa je zbral 18 točk, sledil mu je Cedi Osman (15 in 7 skokov ter rekord kariere 11 podaj). To je bil šesti zaporedni poraz Clevelanda in osmi na zadnjih devetih domačih tekmah.

Jokić neustavljiv v Los Angelesu, na tekmi tudi Murray
Denver Nuggetsi, za katere Vlatko Čančar ni igral, so po prestižni zmagi na gostovanju pri Los Angeles Clippersih sedaj na tretjem mestu na zahodnem delu, na peto pa so po zmagi nad Washington Wizardsi prišli Dallas Mavericksi, ki so prehiteli branilce naslova Los Angeles Lakerse; obe ekipi imata sicer po 36 zmag in 27 porazov. Ekipa Utah Jazz je s 106:102 premagala Toronto Raptorse in je spet na čelu zahodne konference in tudi celotne lige. Prvi strelec tekme je bil v dresu zmagovalcev Hrvat Bogdan Bogdanović s 34 točkami  ter po štirimi podajami in skoki.

Vrhunci tekme Los Angeles Clippers ‒ Denver Nuggets:

Vrhunci tekme Utah Jazz ‒ Toronto Raptors:

Stephen Curry je bil med tistimi košarkarji, ki so se v soboto tako ali drugače poklonili Gianni Bryant, hčerki Kobeja Bryanta, ki je z legendarnim očetom izgubila življenje v lanski helikopterski nesreči. V soboto bi proslavljala 15. rojstni dan, Curry pa je na ogrevanju nosil posebno opremo z napisom Mambacita. "Bilo mi je v čast in vem, da to velja tudi za vso našo ekipo," je dejal Curry.

Denver je do zmage v Los Angelesu popeljal kdo drug kot srbski center Nikola Jokić (30 točk in 14 skokov), Michael Porter mlajši pa je dodal 25 točk za podaljšanje zmagovitega niza na pet tekem (110:104). Koloradčani so zdaj pol tekme pred Clippersi (43-21), vse od poškodbe Jamala Murrayja pa so kljub črnogledim napovedim izgubili vsega eno od desetih tekem. Murray, ki rehabilitacijo opravlja ravno v Los Angelesu, si je tekmo ogledal v živo, medtem ko soigralci zaradi manjših poškodb pogrešajo tudi Monteja Morrisa in Willa Bartona.

Curry potreboval le eno četrtino
"Dobivamo tekme. Napad ni bil lep, a obramba je bila na ravni 'top 5'," je svoje varovance pohvalil Michael Malone, ki kljub nekaterim odsotnostim še naprej uživa v predstavah Nuggetsov. "Jokić je na gostovanju proti dobri ekipi spet pokazal, zakaj je prvi kandidat za nagrado MVP. Ekipo si naloži na svoja pleča. To počnejo veliki igralci," je dodal Malone. Jokić je 18 točk dosegel samo v tretji četrtini, od tega sedem zaporednih v nizu Denverja, ki mu je na koncu tudi prinesel zmago (izid 83:73 ob začetku zadnje četrtine).

Ekipa Golden State Warriors je ugnala Houston Rocketse s 113:87. Stephen Curry je v prvem polčasu za zmagovalce zadel le dva meta iz 12 poskusov iz igre, v tretji četrtini pa je zabeležil 23 od svojih 30 točk ter v zadnji četrtini ni igral, saj so Warriorsi tekmece v tretjem delu nadigrali z 39:12 za vodstvo z 88:67. Odpisani Houston je zadnja ekipa lige, Warriorsi pa se še borijo za končnico.

Vrhunci tekme Houston Rockets ‒ Golden State Warriors:

Lonzo Ball in Zion Williamson sta prinesla zmago New Orleansu v podaljšku proti Minnesota Timberwolvesom:

Domantas Sabonis z Indiana Pacersi ni imel milosti na gostovanju v Oklahoma Cityju, kjer je domači ekipi prizadejal celo najhujši poraz na domačem parketu v zgodovini:

Koronavirus pasica nova

Izidi rednega dela sezone lige NBA:

Cleveland Cavaliers ‒ Miami Heat 107:124
(Goran Dragić 9 točk, 5 skokov in 7 podaj in 3 izgubljene žoge v 29 minutah za Miami.)

Dallas Mavericks ‒ Washington Wizards 125:124
(Luka Dončić 31 točk, 12 skokov, 20 podaj in 1 izgubljena žoga v 39 minutah za Dallas.)

Los Angeles Clippers ‒ Denver Nuggets 104:110