Trda tekma v Bostonu: Kelti povsem razorožili Indiano v drugem polčasu

Boston, 14. 04. 2019 22.23 |

Kyrie Irving in Marcus Morris sta z 20 točkami pomagala do preobrata Boston Celticsom na prvi tekmi prvega kroga končnice lige NBA. Kelti so z veliko boljšim drugim polčasom premagali Indiana Pacerse (84:74) in v seriji povedli z 1:0.

Jayson Tatum (na fotografiji) je neoviran prodrl proti košu Indiane v domači dvorani TD Garden. FOTO: AP

Poleg Kyrieja Irvinga in Marcusa Morrisa so se v vrstah Boston Celticsov izkazali tudi Jayson Tatum (15 točk), Al Horford (10 točk in 11 skokov) ter Gordon Hayward (10 točk). Horford in Irving sta seveda izpustila lansko "dogajanje" v končnici, saj sta bila poškodovana, a sta se vrnila v velikem slogu, potem ko so Indiana Pacersi v prvem polčasu že pobegnili na +11. A porazna tretja četrtina jim ni prav nič pomagala na poti do zmage, ki bi jo še kako potrebovali, gostje iz Indianapolisa so namreč v tem delu tekme zmogli vsega osem točk.

TEKMA

Celticsi so to izkoristili z obema rokama in v zadnji četrtini povedli že za 22 točk. Tako malo točk Pacersi v drugem polčasu v tej sezoni še niso dosegli, tretja četrtina je bila tudi njihova najslabša četrtina v sezoni. Cory Joseph je dosegel 14 točk, Bojan Bogdanović pa je kot edini član začetne peterke dosegel mejo desetih točk (12).