Dragić in Dončić glavna akterja pri zmagah Miamija ter Dallasa

Brooklyn, Los Angeles, 01. 12. 2019 23.39 |

Košarkarji Miami Heata so po preobratu v zadnjih minutah prišli do zmage proti Brooklyn Netsom (109:106). Najbolj učinkovit košarkar vročice je bil Goran Dragić, ki je s klopi dosegel 24 točk. V Los Angelesu so Luka Dončić in soigralci prekinili niz desetih zaporednih zmag jezernikov. Slovenski as je ob zmagi s 114:100 prispeval 27 točk, deset asistenc in devet skokov.

Nova sijajna predstava Gorana Dragića.
Nova sijajna predstava Gorana Dragića. FOTO: AP

V Brooklynu smo spremljali sila izenačeno košarkarsko predstavo, v kateri si nobena izmed ekip ni uspela pripraviti večje prednosti. Miami je največ vodil za šest, Netsi, pri katerih je manjkal Kyrie Irving, pa za osem. Minuto in 45 sekund pred koncem srečanja so domači še vodili za sedem (106:99), nato pa jim ni uspelo več priti do točk. Goran Dragić in soigralci so jih v tem času dosegli deset, kar je bilo dovolj za štirinajsto zmago sezone.

Dragić je prispeval 24 točk, šest asistenc in dva skoka. Od 18 metov je bil uspešen devetkrat, od tega je zadel tri od šestih poskusov za tri točke. Skupaj s soigralci 33-letni organizator igre uživa v odličnem uvodu v sezono. Z razmerjem 14:5 (zmage in porazi, op. a.) so trenutno tretji na vzhodu in peti v celotni ligi NBA.

V poslastici večera med dvema, morda celo glavnima kandidatoma za naziv MVP je bil Luka Dončić boljši od LeBrona Jamesa. Slovenski čudežni deček v prvem polčasu, ko je dosegel vsega šest točk, ni bil razpoložen, posledično pa igra ni stekla celotni ekipi. Lakersi so tako uspeli držati stik s telički, kar se je spremenilo na začetku drugega polčasa. Dončić se je razletel po parketu in je bil ključen košarkar pri delnem izidu 17:0, ki je odločil srečanje. Tedaj je Dallas prvič povedel za 20 točk, Lakersom pa se je najbolj uspelo približati ob osmih zaporednih točkah na koncu tretje četrtine, a tudi to ni bilo dovolj za povratek v tekmo. Tretji del je Dončić končal s 16 točkami, skupaj pa jih je dosegel 27. Znova mu je do trojnega dvojčka zmanjkal le en skok, zbral je namreč kar deset asistenc in obenem pobral devet odbitih žog. 20-letnik je odlično odigral tudi v obrambi, kjer je ukradel tri žoge. Od tega dve v samem finišu tekme, ko so Lakersi še zadnjič poskušali priti nazaj v srečanje.

Zasluge za zmago Dallasa pa ne gre pripisovati samo njegovemu prvemu zvezdniku, saj je odlično odigrala praktično celotna ekipa. Delon Wright je s klopi vpisal 17 točk, devet asistenc in pet skokov. Med rezervisti je bil podobno razpoložen še Justin Jackson s 15 točkami. Prav toliko sta jih dosegla tudi Kristaps Porzingis in Dwight Powell. Edini, od katerega se je pričakovalo več, je bil v zadnjem času zelo razpoloženi Tim Hardaway mlajši, ki je z desetimi meti iz igre uspel doseči le osem točk. Levji delež je pod košem dodal Maxi Kleber, ki je v tretji četrtini odlično zaustavil do tedaj vročega Anthonyja Davisa. Pri jezernikih sta bila pričakovano najboljša oba največja zvezdnika. Davis se je zaustavil pri 27 točkah, James je dosegel dve manj.

Mavericksi so se z odmevnim skalpom na zahodu izenačili s Houston Rocketsi. 13 zmag ob le šestih porazih jih uvršča na četrto mesto konference. Lakersi imajo kljub porazu še naprej najboljše razmerje zmag in porazov v celotni ligi (17:3).