Miami v prostem padu: tokrat ni pomagala niti domača dvorana

Miami, Salt Lake City, Phoenix, Houston, 27. 02. 2020 06.00 |

Košarkarji ekipe Miami Heat so pred v Sloveniji težko pričakovanim spopadom z Dallas Mavericksi izgubili sedmič na zadnjih devetih tekmah. Pred domačimi navijači so Gorana Dragića in soigralce presenetili Minnesota Timberwolvesi (126:129).

Miami je februarja zabeležil precej zaskrbljujoč padec forme in ni presenečenje, da je edini zmagi v omenjenem nizu devetih tekem dosegel pred domačimi navijači. A zdaj je "zaškripalo" tudi v AmericanAirlines Areni, kjer je v sredo zvečer v izenačenem dvoboju rajala zasedba Minnesota Timberwolves. Ekipa Gorana Dragića je bila tudi tokrat dolgo časa v boljšem položaju, a kot v zadnjih tednih prednosti ni uspela pretopiti v končno zmago. Dragić je v 26 minutah na parketu prispeval 16 točk in še po štiri skoke ter podaje.

Obračun je odločilo polaganje Jordana McLaughlina nekaj manj kot devet sekund pred koncem, medtem ko je novi član Timberwolvesov D’Angelo Russell na tekmi dosegel največ, 27 točk. Gostje so v Miamiju zaostajali za 12 točk, ko je bilo na semaforju do konca še 3:59 minute. Grozil jim je že 19. poraz na zadnjih 20 tekmah, a so z nizom 20:5 obrnili srečanje na glavo in se veselili nepričakovane zmage. Vročica se z enakim številom zmag (36) in s porazom manj od Philadelphie 76ersov še oklepa četrtega mesta v vzhodni konferenci, medtem ko je Minnesota s 17 zmagami in 40 porazi že dlje časa odpisana na predzadnjem mestu Zahoda.

Dragić (levo) in Jimmy Butler na eni od februarskih tekem Miamija.
Dragić (levo) in Jimmy Butler na eni od februarskih tekem Miamija. FOTO: AP

Deseti na večni lestvici Miamija
S prvimi točkami na tekmi je Dragić postal deseti najboljši strelec v dresu Miamija, prehitel je Granta Longa (5473 točk). "Koseški zmaj" ima na svojem računu 5487 točk. Na tekmi je bilo že v sredo zvečer ogromno Slovencev, še več pa jih bo v noči na soboto, ko v goste z Dallas Mavericksi prihaja Luka Dončić. Lani je bilo na tem dvoboju več kot 2000 slovenskih navdušencev nad košarko.

Na preostalih tekmah so Cleveland Cavaliersi presenetili Philadelphia 76erse s 108:94. Bolj kot poraz pa privržence ekipe 76ers skrbi poškodba Kamerunca Joela Embiida, ki je v prvi četrtini moral v slačilnico s poškodovano ramo. Pregled z magnetno resonanco bo opravil danes zvečer, Philadelphia pa že tako igra brez Avstralca Bena Simmonsa, ki bo manjkal vsaj še dva tedna.

Rakete 'odpihnile' Grizlije, Clippersi slavili v Phoenixu
Houston Rocketsi so doma svojo nizko peterko zanesljivo premagali Memphis Grizzliese s 140:112, pri čemer sta Russell Westbrook in James Harden skupaj dosegla 63 točk na poti do 38. zmage v sezoni, s čimer Rakete zasedajo četrto mesto v zahodni konferenci. Memphis z 28. še vedno drži osmo mesto Zahoda, ki še prinaša nastop v končnici.

Zmago več od Houstona ima na tretjem mestu moštvo Los Angeles Clippers, ki je v gosteh s 102:92 ugnalo Phoenix Sunse. Kawhi Leonard je dosegel 24 točk ter dodal še 14 skokov, pri domačih pa je DeAndre Ayton prispeval 25 točk in 17 skokov. Boston Celticsi so v Salt Lake Cityju za 41. zmago v sezoni ugnali moštvo Utah Jazz (114:103). Izkazal se je predvsem Jayson Tatum, ki je dosegel 33 točk ob 11 skokih, za poražence pa je Donovan Mitchell prispeval 37 točk. Do zmag so prišli še Charlotte Hornetsi proti New York Knicksom, Washington Wizardsi proti Brooklyn Netsom ter ekipa Orlando Magic proti Atlanta Hawksom.

Tatum je dobil dvoboj z Mitchellom v Salt Lake Cityju in tekmo sklenil s 33 točkami in 11 skoki, medtem ko je Mitchell za domače Jazze prispeval 37 točk, 5 skokov in ravno toliko podaj:

Izidi rednega dela sezone lige NBA:

Miami Heat ‒ Minnesota Timberwolves 126:129
(Goran Dragić 16 točk, 4 skoki, 4 podaje, 1 ukradena in 3 izgubljene žoge v 26 minutah za Miami.)

San Antonio Spurs ‒ Dallas Mavericks 103:109
(Luka Dončić 26 točk, 10 skokov, 14 podaj in 7 izgubljenih žog v 37 minutah za Dallas.)

Charlotte Hornets ‒ New York Knicks 107:101
Cleveland Cavaliers ‒ Philadelphia 76ers 108:94
Washington Wizards ‒ Brooklyn Nets 110:106
Atlanta Hawks ‒ Orlando Magic 120:130
Houston Rockets ‒ Memphis Grizzlies 140:112
Phoenix Suns ‒ Los Angeles Clippers 92:102
Utah Jazz ‒ Boston Celtics 103:114