Luka oddal kandidaturo za naziv MVP: Igra na povsem drugačnem nivoju

Dallas, 23. 10. 2022 08.15 |

Na prvi domači tekmi nove sezone severnoameriške košarkarske lige NBA se je izkazal kdo drug kot Luka Dončić, ki je nebogljenemu Memphisu že v prvih osmih minutah tekme nasul kar 21 točk in oddal kandidaturo za najkoristnejšega igralca sezone. Slovenski reprezentant se je na koncu ustavil pri 35 točkah, njegov Dallas pa je slavil s kar 41 točkami razlike (137:96), kar je zaenkrat tudi najvišja zmaga v novi sezoni lige NBA.

"Trenutno igra na povsem drugačnem nivoju," je po tekmi o izjemnem Luki Dončiću dejal Dallasov trener Jason Kidd, ki ni mogel skrivati navdušenja nad 23-letnim Slovencem: "Nadaljuje tam, kjer je začel lansko sezono, ko je igral na izjemno visoki ravni."

Dončić je prvo domačo tekmo v novi sezoni začel izjemno, saj je dosegel prvih devet točk za Dallas na tekmi in napovedal težak večer za Ja Moranta in soigralce. "Mislim, da so Luka in ostali fantje v prvi četrtini vzpostavili dominanco in po tem se je bilo Memphisu težko vrniti ... Akcije so nam danes res lepo stekle, ne glede na to, če smo jih zaključili ali ne," je še dejal Kidd.

Luka Dončić
Luka Dončić FOTO: AP

Luka je postal sploh prvi igralec v letošnji sezoni, ki je v eni četrtini tekme dosegel 20 ali več točk. Slovencu je dvajsetico uspelo doseči že po pičlih osmih minutah igre in za trenutek se je že zdelo, da bo Ljubljančan dosegel osebni rekord po številu točk na eni tekmi v ligi NBA. A se je nato v drugem polčasu nekoliko umiril in ostal krepko pod neverjetno številko 51 točk, ki jih je dosegel februarja letos ob zmagi nad LA Clippersi. Ob tem je treba dejati, da je zadnjo četrtino Dončič praktično v celoti presedel na klopi, saj je bila tekma praktično že odločena po prvih dveh četrtinah, ki jih je Dallas dobil z 39:17 in 25:19. Ob točkovnem uspehu je Dončić dodal še sedem skokov in deset podaj, izmed katerih je bila najlepša po polaganju in z odbojem od table, ki jo je prejel in uspešno pretvoril v koš Dorian Finney-Smith.

"To je neverjetno. Sploh ne vem, kako naj ga opišem," je o Dončiću dejal njegov novi soigralec Christian Wood, ki je iz rok Slovenca prejel nekaj izjemnih podaj. Nekdanji član Houstona je bil s 25 točkami drugi najboljši strelec tekme, ki jo je Dallas dobil s 137:96. "Stvari, ki jih počne v napadu, podaje, ki jih naredi, kako vse pripravi, to je neverjetno," je še opisal slovenskega asa.

"Navijači so nam pomagali, mislim, da je bila dvorana polna. Kot sem rekel pred tekmo, naši navijači so super, vedno so z nami," je po tekmi najprej pohvalil vzdušje slovenski as. "Igramo kot ekipa, delimo si žogo, igramo obrambo ... Igramo tako, kot moramo igrati. Mislim, da moramo tudi mi izboljšati še veliko stvari, saj je to šele druga tekma v sezoni," pa je o receptu za zmago in nadaljnje zmagovanje še povedal Dončić, ki ni vedel kaj dejati, ko je bil vprašan o izjemni formi predvsem v prvi četrtini: "To sem enostavno jaz," je dejal Dončić.