Košarka

'Lukovo odločitev razumemo, spoštujemo in podpiramo'

Ljubljana, 12. 05. 2026 11.24 1 min branja 40

Tiskovna konferenca KZS

Na odločitev prvega zvezdnika moštva Los Angeles Lakers Luke Dončića, da to poletje ne bo na voljo selektorju slovenske košarkarske izbrane vrste Aleksandru Sekuliću v nadaljevanju kvalifikacij za svetovno prvenstvo, se je odzvala tudi krovna zveza, ki Dončićevo odločitev spoštuje in podpira.

Luka Dončić je zaključek sezone v najmočnejši košarkarski ligi na svetu spremljal ob parketu. Nič kaj nedolžna poškodba zadnje stegenske mišice je 27-letnega člana Lakersov oddaljila od košarkarskih igrišč, obenem pa se je prvi zvezdnik 17-kratnih prvakov lige NBA znašel tudi sredi boja za skupno skrbništvo nad hčerkama.

Posledično se je slovenski reprezentančni kapetan logično in povsem razumljivo odločil za umik od (reprezentančne) košarke to poletje, kar je po četrtem obračunu konferenčnega polfinala z Oklahomo sporočil preko družbenih omrežij. "Vedno sem z največjim ponosom nosil slovenski grb na prsih, a hčerki sta moja prioriteta," je v sporočilu za javnost med drugim zapisal Dončić.

Na Lukovo odločitev pa se je nedolgo zatem odzvala tudi Košarkarska zveza Slovenije. "Nekatere odločitve so težke. A prave. Lukovo odločitev razumemo, spoštujemo in podpiramo. Luka, želimo ti poletje, ki bo samo vaše," so pri krovni zvezi zapisali v odzivu na družbenem omrežju.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI40

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Vojko Kos
12. 05. 2026 16.58
Če kdo meče žogo ali ne, na svetu se zaradi tega popolnoma nič ne spremeni!
User278408
12. 05. 2026 16.28
Prav se je odločil.
Cupko
12. 05. 2026 15.23
Pričakovano. Za telička Sekulo noben pameten ne bi želel igrati. Bojo pač izpadli todo oba s predsednikom bosta še naprej nepogrešljiva
Delavec_Slo
12. 05. 2026 14.56
I kaj se ti ukvarjajo s tem, če je rekel luka da ne bo igral, pač ne bo igral, se vidi da se jih preveč pase pri koritu na račun drugih!
Dražen Marjanović
12. 05. 2026 14.24
Sekulic ima avtoriteto mongoloida
SpamEx
12. 05. 2026 14.44
ni to ključno sploh
SpamEx
12. 05. 2026 14.45
jo ima ravno prav da ni moteča
Dražen Marjanović
12. 05. 2026 14.57
Zadnja mis okoli dvorane ga ne spostuje
N.N.
12. 05. 2026 14.12
Djabe mu denar in vse..ni srecen in nikoli nebo..lahko ma 3 breskvice.
Dražen Marjanović
12. 05. 2026 14.24
Nima niti eno😂
Deep1
12. 05. 2026 13.46
Čevapi first, problemi later Se vidi z vesolja, da KZSju ni vseeno....to bo kar velik finančni izpad + izpad za Sekulo!
Brus1234
12. 05. 2026 13.29
Lukcu za Slovenijo brez denarja dol binglja, povedano po pravici.
FIRBCA
12. 05. 2026 13.23
Vecji clanek kod za Burmo ali Mianmar.
Dr.Rugelj
12. 05. 2026 13.11
Pozabil je povedati, da mu LA latniki niso dali dovoljenja za igranje v reprezentanci !...in prav je tako - pogoje vedno postavlja tisti, ki ti daje plačo !...
User278408
12. 05. 2026 13.08
Sekulic pa v jok in na drevo
Hc4life
12. 05. 2026 12.34
Saj reprezentanca je dokazala ,da zmore tudi brez njega in to je najbolje za slo košarko....a smo kaj osvojili z njim
hojladri123
12. 05. 2026 13.06
EU prvaki, 4. na OI... a ni dovolj? koliko smo npr dosegli s Kopitarjem ( pa ga sam zelo spoštujem ampak za reprezentanco več kot ene OI in SV prvenstvo ni nastopal)
fotr80
12. 05. 2026 14.14
in kdo je zavfrknil na OI medaljo? Luka in ostali, ker so bili stalno pijani, se najbolj mackasti so bili v igrah za medalje.
hojladri123
13. 05. 2026 10.05
a si ti resen? igrali so polfinale proti Francozom in v zadnji sekundi izgubili.. pa kdo bi po celodnevnem popivanju odigral takšno tekmo? Proti Avstraliji so pač pogoreli.
Tine Rine
12. 05. 2026 12.30
Veš, kaj najbolj boli? Ne to, da letos ne boš igral. Boli to, da smo v tebi videli človeka, ki nikoli ne bo pozabil svojih ljudi. Fanta iz Slovenije, ki je kljub milijonom, slavi in življenju v Ameriki ostal eden od nas. Zato smo te imeli radi bolj kot košarkarja. Danes pa prvič deluje, kot da je Slovenija zate samo še nekaj, kar pride prav ob pravem trenutku. In to res zaboli. Ker narod prenese poraze, poškodbe in slabe tekme — ne prenese pa občutka, da si pozabil, kdo je stal za tabo od prvega dne.
Uporabnik1842130
12. 05. 2026 12.35
Za njegove hčerke se gre, a si ti čist na glavo padu?
the kop
12. 05. 2026 14.19
Slovenija mu ne daje plače pač pa LA! igrati za repko na nepommebniih tekmah pač ni nekaj ker je vredno omembe, Naj se spočije.
kryptix
12. 05. 2026 12.26
Tudi če nikoli več ne zaigra za nas je naredil več kot dovolj. Ena zlata medalja in nekaj lesenih... več kot kadarkoli do sedaj
Givmi5
12. 05. 2026 12.14
A stari Dončič je končno v službi (na delovnem mestu)?
Amor Fati
12. 05. 2026 12.38
Usluzbenec meseca ze 8. mesec zapored.
StAnalitik
12. 05. 2026 12.08
Ja poglej no,sj je ata Dončic bolj univerzalen kot.Kahl Ehjavec,kje on ni
Uporabnik1935308
12. 05. 2026 12.08
Ga je tudi tisti ki ga je pijančevanja naučil branil na tiskovki. Ravno zaradi tega osebka ima največ problemov, že velik del življenja.
Puško v koruzo
12. 05. 2026 12.07
Uredite in počistite košarkarsko zvezo do ponovnega prihoda Luke. Znebite se Sekuliča in pripeljite strokovnjaka, ki si ga Luka zasluži.
machine
12. 05. 2026 12.00
galeon
12. 05. 2026 11.59
Prvič Luka ni prvi zvezdnik LA. Drugič v zvezi so sami lizci. IN sploh ga ne bi smel nikol več nikamor vabit.
turk93
12. 05. 2026 14.05
Ko boš prvič obiskal LA, se boš prepričal da je Luka prvi, drugi in tretji zvezdnik Lakersov. Pa če ti je to všeč, ali pa ne. :)
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763