'Maestralni' Dončić Dallas popeljal do tretje zmage v sezoni

Dallas, 31. 10. 2022 06.14 |

M.J., STA
8

Košarkarji ekipa Dallas Mavericks so v v American Airlines Centru gostili ekipo iz Orlanda. Teksašani so se le pobrali po nepričakovanem porazu dan prej proti Oklahomi in na ramenih izjemnega Luke Dončića, ki je v 37 minutah igre dosegel kar 44 točk ter dodal pet asistenc in štiri skokov, slavili tretjo zmago v novi sezoni lige NBA (114:105). Mavericks bo na naslednji tekmi gostil Utah, in sicer v noči na četrtek po slovenskem času. Koprčan Vlatko Čančar spet ni dobil priložnosti za igro, njegov Denver pa je bil s 110:121 poražen v Los Angelesu.

Tim Hardaway Jr. je za Dallas dodal 21 točk, v igro pa je vstopil s klopi Mavericks, ki so se hitro pobrali po porazu večer prej proti moštvu Oklahoma City Thunder, ko so po vodstvu s 16 točkami naskoka štiri minute pred koncem rednega dela klonili po podaljšku. Luka Dončić je po tej tekmi priznal, da je bil krivec za poraz, povsem drugačen obraz pa je pokazal proti Orlandu. Dallas je bil boljši tudi v obrambi, tako je prvi nabor novincev pred sezono, Paolo Banchero, končal pri 18 točkah s šestimi zadetimi meti v 20 poskusih iz igre. Prvič v sezoni mu ni uspelo priti prek 20 točk, šest tekem v nizu pred tem s takim izkupičkom pa ga je popeljalo na tretje mesto v zgodovini. Mavericks so povedli z desetimi točkami prednosti dobrih deset minut pred koncem, ko je Hardaway zadel trojko ob delnem izidu 25:8. Magic pa so se vrnili in 55 sekund pred zaključkom znižali prednost tekmecev na štiri točke. Dorien Finney-Smith je nato zadel trojko z desnega kota po podaji Hardawayja, ki je v zadnji četrtini nanizal 12 točk. Dallas bo na naslednji tekmi gostil Utah v noči na četrtek po slovenskem času.

Dallas vs Orlando
Dallas vs Orlando FOTO: Sofascore.com

Ekipa Los Angeles Lakers je po petih porazih prišla do prve zmage kot zadnja ekipa, ki ji je to uspelo v tej sezoni. Denver Nuggets, za katere slovenski reprezentant Vlatko Čančar ni dobil priložnosti za igro, je ugnala s 121:110. Denver je s štirimi zmagami in tremi porazi osmi na zahodnem delu lige, Dallas je deseti. Jezernike sta do prve zmage vodila zvezdnik LeBron James s 26 točkami, šestimi skoki in osmimi podajami, ter Anthony Davis s 23 točkami in 15 skoki. V ekipi Denverja je dvakratni zaporedni najkoristnejši igralec lige, Srb Nikola Jokić, zbral 23 točk in 14 skokov.

Hrvat Bojan Bogdanović je v nedeljo za 39,1 milijona ameriških dolarjev podaljšal pogodbo z Detroit Pistons še za dve leti, do 2025. Nato je bil na tekmi z 21 koši eden od štirih v moštvu, ki so zbrali 20 ali več točk, med najzaslužnejšimi za zmago s 128:114 nad branilci naslova Golden State Warriors. Saddiq Bey je vpisal 28 točk, Isaiah Stewart 24 in 13 skokov, Cade Cunningham pa 23 ter 10 skokov in devet asistenc. Na drugi strani sta bila najbolj učinkovita Stephen Curry (32) in Jordan Poole (30).

Dallas Mavericks - Orlando Magic 114:105 (29:34, 31:26, 28:23, 26:22)

LA Clippers - New Orleans Pelicans           91:112

Boston Celtics - Washington Wizards         112:94

Cleveland Cavaliers - New York Knicks       121:108

Detroit Pistons - Golden State Warriors     128:114

San Antonio Spurs - Minnesota Timberwolves  107:98

Phoenix Suns - Houston Rockets              124:109

Los Angeles Lakers - Denver Nuggets         121:110