Košarka

Malone: Lakersi so še naprej prvi favoriti

Springfield, 14. 08. 2010 16.34 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Legendarni košarkar Karl Malone, ki je bil včeraj sprejet tudi v Hišo slavnih lige NBA, je v pogovoru za ameriški FanHouse dejal, da kljub sanjski zasedbi Miamija prvi favoriti za naslov prvaka v ligi NBA ostajajo Jezerniki iz Los Anglesa.

Košarkarska legenda ameriške poklicne lige NBA Karl Malone je pred novo sezono prepričan, da moštvu iz Miamija letos, kljub sanjski zasedbi, nikakor ne bo lahko.

Karl Malone je novi član Hiše slavnih
Karl Malone je novi član Hiše slavnih FOTO: Reuters

In sestava sanjskega moštva v klubski košarki ni nekaj novega, saj so v sezoni 2003/04 nekaj podobnega poizkušali tudi pri LA Lakersih. Takrat sta se v Kaliforniji Kobeju Bryantu in Shaquillu O'Nealu pridružila veterana Karl Malone in Gary Payton in vse je kazalo, da se bodo Jezerniki sprehodili do novega šampionskega prstana. Po izjemnem štartu v sezono, ko so na 21 tekmah doživeli le 3 poraze, pa so se nad klub zgrnili temni oblaki. Najprej se je huje poškodoval Karl 'The Mailman' Malone, za katerega je bila to zadnja sezona v ligi NBA, pozneje pa so s 4:1 izgubili finale lige, takrat so prepričljivo slavili košarkarji iz Detroita. "Še vedno moraš igrati košarko tudi, če v ekipi igra 10 zvezdnikov,“ je dejal Malone v pogovoru za FanHouse, le nekaj ur preden so ga sprejeli v košarkarsko Hišo slavnih in nadaljeval: "Ko smo mi igrali leta 2003, je bila prav vsaka tekma tako pomembna kot finalna. A vedno se moraš zavedati, da že ena poškodba popolnoma spremeni situacijo in s tem se moraš sprijazniti. Veliko stvari vpliva na uspehe ali neuspehe.“

In prav to je imel Malone v mislih, ko si za letošnjega favorita lige ni izbral moštva iz Miamija: "Mislim, da bodo Lakersi moji favoriti vse dokler me nekdo ne bo prepričal v nasprotno. Čeprav je Miami sestavil neverjetno močno ekipo, bom vseeno navijal za Lakerse.“

Karl Malone v dresu losangeleških Jezernikov
Karl Malone v dresu losangeleških Jezernikov FOTO: Reuters

Legendarnemu Malonu so je v Hiši slavnih pridružili še Scottie Pippen, ki je večino kariere preživel pri moštvu Chicago Bulls, prav tako pa so bili v Hišo slavnih sprejeti tudi košarkarji dream teama iz leta 1992, ki so osvojili zlato medaljo na OI v Barceloni.

V Hišo slavnih so sprejeli tudi prvo žensko košarkarico v ligi WNBA Cynthio Cooper, srednješolskega trenerja Boba Hurleyja in lastnika moštva LA Lakers Jerryja Bussa. Posthumno pa so v Hišo slavnih sprejeli tudi Dennisa Johnsona, Gusa Johnsona in Brazilca Maciela 'Ubiratana' Pereiro.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (4)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User435514
15. 08. 2010 02.40
User472036
14. 08. 2010 21.24
Karl Malone legenda !=) spomnem se ga iz zadnjega Jordanovga finala, res legenda basketa!
CevNorc
14. 08. 2010 17.58
sploh ni reku da so prvi favoriti ampak da so znaga favoriti to je pa mal drgač kt ste na naslovnici navedl nesposobnezi malomarni
User405588
14. 08. 2010 17.37
to malone =D <3 lakers <3 till death =DD