
Španski košarkarski reprezentant Marc Gasol je podpisal triletno pogodbo z moštvom Memphis Grizzlies. Za to ekipo v severnoameriški ligi NBA je šest let in pol igral tudi njegov starejši brat Pau Gasol, ki je februarja letos prestopil k Jezernikom iz Los Angelesa, ki so v velikem finalu lige NBA izgubili z moštvom Boston Celtics.
Triindvajsetletni Marc Gasol je v minuli sezoni igral za moštvo španske Girone. Njegovo povprečje je bilo 16,2 točke in 8,3 skoka na tekmo in je bil izbran za najbolj koristnega igralca španskega prvenstva. S špansko reprezentanco je osvojil naslov svetovnega prvaka na Japonskem leta 2006, na lanskem evropskem prvenstvu na domačih tleh pa je bil drugi.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.