Miami izgubil v Utahu, Dragić prispeval 13 točk

Miami, 13. 02. 2020 06.18 |

T.Š./STA
0

V ligi NBA je bilo odigranih 11 tekam, tekmi sta odigrala tudi moštvi Miamija in Denverja. Ekipa Miami Heat je gostovala pri moštvu Utaha, Denver Nuggetsi pa so gostili Los Angeles Lakerse. Miami je izgubil še četrto od petih gostujočih tekem (101:116), Lakersi pa so po podaljšku premagali Denver (116:120).

miamisumm

Vročica je pred gostovanjem v Utahu z zmago proti Golden Statu prekinila niz treh zaporednih porazov na gostujoči seriji petih tekem. Zadnji v seriji je bil obračun z Utahom, Miami pa je (35-19) na četrtem mestu vzhodne konference. Gostujočo turnejo tekem pred premorom za vikend vseh zvezd je Miami sklenil s četrtim porazom na petih tekmah. Goran Dragić je ob tem dosegel 13 točk, tri skoke in pet podaj v 33 minutah na parketu. Vročica je ob polčasu sicer vodila za pet točk, v drugem delu igre pa je Utah z dobro obrambo ušel na varno razliko ob koncu tretje in na začetku zadnje četrtine ter tekmo mirno pripeljal do konca za 36. zmago v sezoni. Prvi strelec Vročice je bil Jimmy Butler z 25 točkami in osmimi skoki, pri Utahu je Donovan Mitchell prispeval 26, Bojan Bogdanović pa 22 točk.

miamibox

Tretji slovenski predstavnik v ligi NBA, Vlatko Čančar pričakovano ni dobil priložnosti v dresu Denverja (38-17) proti vodilni ekipi zahoda Los Angeles Lakers (41-12). V tesnem obračunu so na koncu po podaljšku slavili jezerniki s 120:116, ki so dosegli 17. zaporedno gostujočo zmago proti ekipam z zahodne konference. LeBron James, ki se je z 12. trojnim dvojčkom v sezoni (32 točk, 14 podaj, 11 skokov) na vrhu te lestvice izenačil z Dončićem, je imel že v rednem delu obračuna priložnost za zmago, a je zgrešil met za dve. Oddolžil se je v podaljšku z dobro obrambo v boju s srbskim centrom Nikolo Jokićem. Zvezdnik Denverja je sicer dosegel 22 točk ob 11 skokih, a je v dodatnih petih minutah izgubil dve žogi in zgrešil vse tri mete iz igre.

V boju za osmo mesto na zahodu sta se pomerila Portland (25-31) in Memphis (28-26). Na tekmi, ki so jo s 101:94 dobili košarkarji Memphisa, se je poškodoval eden najboljših strelcev lige Damian Lillard. Zvezdnik Portlanda bo zaradi težav s prepono 28-letnik izpustil tekmo vseh zvezd v Chicagu.

Na preostalih tekmah je niz zmag Toronta (40-15), ki se je ustavil pri številki 15, ustavil Brooklyn (25-28). Brez Kyrieja Irvinga so mrežice ugnale lanske prvake s 101:91. Osmič v sezoni so sklonjenih glav igrišče zapuščali košarkarji najboljšega moštva lige. Milwaukee (46-8) je namreč s 111:118 izgubil proti Indiani (32:23), pri kateri je s 35 točkami blestel TJ Warren. Še drugič zapored ni zaigral lanski najkoristnejši igralec rednega dela lige NBA Giannis Antetokounmpo, ki je dobil nekaj prostih dni ob rojstvu prvega otroka.