Miami brez Dragića in Wada, ki slavi rojstvo otroka, klonil doma

Miami, Philadelphia, 10. 11. 2018 07.29 |

STA, J.K.
0

Ekipa Miami Heat je v severnoameriški košarkarski ligi NBA doma izgubila proti Indiana Pacersom (102 : 110). Slovenski zvezdnik Goran Dragić za domače zaradi poškodbe desnega kolena ni igral in v Miamiju upajo, da bo nared za obračun z Washington Wizardsi v noči na nedeljo po slovenskem času, prav tako v domači dvorani.

Kelly Olynyk (z žogo) je moral zaradi poškodbe izpustiti večji del zadnje četrtine, ko se je tekma "lomila". FOTO: AP

Indiana Pacersi so do zmage v Miamiju prišli v zaključku tekme z delnim izidom 12 : 2. Victor Oladipo je zbral 22 točk in deset podaj, Bojan Bogdanović (16 točk) je goste povedel v vodstvo s trojko v zadnji minuti tekme s 103 : 102 in odtlej domačim ni več uspelo zadeti koša, gostje pa so dosegli še sedem točk, pet od teh Oladipo.

MIAMIINDIANA

Pri Vročici je spet manjkal tudi Dwyane Wade, ki mu je vodstvo namenilo nekaj dni počitka po rojstvu otroka. Gostje so se vrnili po zaostanku z 98 : 102 in v zadnji minuti in pol dosegli kar 12 točk, medtem ko so Floridčani ostali pri ničli. Indiana je s tem prekinila niz dveh porazov, za Miami pa ni bilo dovolj niti kar 20 skokov Hassana WhitesidaKelly Olynyk je bil prvi strelec domačih z 20 točkami, a izpustil večji del zadnje četrtine zaradi poškodbe.

Philadelphia tako prepričljiva nazadnje v časih Iversona
Joel Embiid je z osebnim rekordom sezone (42 točk) pomagal Philadelphia 76ersom do domače zmage nad Charlotte Hornetsi (133 : 132). Embiid je k zmagi po podaljšku dodal še kar 18 skokov in štiri blokade, to pa je bila že osma tekma Kamerunca v tej sezoni, v kateri je dosegel vsaj 30 točk in deset skokov. Ben Simmons je k zmagi 76ersov prispeval 22 točk, osem skokov in 13 podaj, Dario Šarić pa 18 točk in devet skokov. Prvič po sezoni 2002/03 in ekipi z Allenom Iversonom, Ericom Snowom, Keithom van Hornom je Philadelphia sezono odprla z domačim nizom zmag 7-0. Pri Charlottu je bil s 30 točkami, kar 22 jih je dosegel v zadnji četrtini, najbolj razpoložen Kemba Walker.

Povratek Gordona Haywarda v Salt Lake City se ni razpletel po željah nekdanjega člana Utah Jazzov, ki so z razpoloženima Joejem Inglesom, izenačil je najboljši dosežek kariere s 27 točkami, in Rudyjem Gobertom (17 točk in 15 skokov) premagali Boston Celticse (123 : 115). Domači navijači so žvižgali ob vsaki potezi Haywarda, ki je pred začetkom zadnje sezone kot prost igralec odšel na vzhodno obalo. Po težki poškodbi gležnja na prvi tekmi minulega leta se počasi vrača v polni pogon, ob slabem metu (3/9) pa je prispeval skromnih 13 točk.

Jokić ni bil dovolj za Nuggetse, Detroit zlahka prek Atlante
Brooklyn Netsi so v tesnem obračunu premagali Denver Nuggetse (112 : 110), potem ko je Caris LeVert manj kot sekundo pred koncem v samostojni akciji prodrl do črte prostih metov, od koder je v padcu zadel. Malik Beasley je z 0,3 sekunde na semaforju prišel do meta za tri ob zvoku sirene, a zgrešil. Domačim ni pomagal dosežek sezone Nikole Jokića, ki je 37 točkam dodal neverjetnih 21 skokov, s čimer je izenačil rekord kariere ob prvem domačem porazu v novem tekmovalnem letu.

NAJBOLJŠI

Andre Drummond je k zmagi Detroit Pistonsov nad Atlanta Hawksi (124 : 109) prispeval 23 točk in enajst skokov. Že v prvi četrtini so Bati pobegnili na težko ulovljivih 24 točk prednosti in se proti Sokolom sprehodili do zmage. Z 20 zadetimi meti za tri točke (20/47) so zmagali drugič zapored po nizu petih porazov, čeprav je njihov prvi strelec Blake Griffin zmogel vsega peščico točk in zgrešil osem od desetih metov, a vseeno prispeval devet skokov in podaj.

Zmaga Čarovnije, Kralji opravili z Volkovi
Miamijevi floridski rivali Orlando Magici so na domačem parketu ugnali Washington Wizardse (117 : 108) na tekmi, v kateri sta se udarila najslabši napad in obramba v ligi. Nikola Vučević je za Čarovnijo zbral 21 točk in 14 skokov, Aaron Gordon je pristavil 20 točk. Zelo dobro je igral tudi Orlandov novinec Mo Bamba s skoraj stoodstotnim izkoristkom metov iz igre (7/8) ter 15 točkami v vsega 17 minutah.

Willie Cauley-Stein je s 25 točkami pomagal Sacramento Kingsom do zmage nad gostujočimi Minnesota Timberwolvesi (121 : 110). Iman Shumpert je k zmagi Kraljev pristavil 17 točk, De'Aaron Fox 16 in deset skokov ter Buddy Hield 15 in deset skokov. Nemanja Bjelica je proti nekdanjim delodajalcem dosegel 14 točk. Pri Minnesoti Karlu-Anthonyju Townsu z osebnim rekordom sezone (39 točk in 19 skokov) ni uspelo preprečiti že osmega poraza na gostovanjih, Derrick Rose je prispeval 21, Jimmy Butler pa 13 točk.