Miami brez Dragića praznih rok

Orlando, 07. 08. 2020 08.22 |

STA, T.Š.
1

Od Dragićevega Miamija, ki na tekmi ni nastopil zaradi poškodbe, je bil boljši Milwaukee s 130:116, prvi mož zmagovite zasedbe pa je bil Giannis Antetokounmpo, ki je v statistiko vpisal dvojnega dvojčka.

Milwaukee si je po zmagi nad Miamijem zagotovil prvo mesto v vzhodni konferenci z razmerjem zmag in porazov 55-14. Osrednja osebnost je bil čudežni Grk Giannis Antetokounmpo, po zaslugi njegovih 33 točk in 12 skokov je Milwaukee nadoknadil kar 23 točk zaostanka in na koncu dokaj prepričljivo zmagal, enak točkovni izkupiček pa je imel tudi Khris Middleton. Goran Dragić je tekmo izpustil zaradi poškodbe gležnja, manjkal pa je tudi Jimmy Butler, ki ima težave s stopalom. Pri Miamiju je bil najbolj učinkovit Duncan Robinson, ki je dosegel 21 točk, več kot deset točk so dosegli še Herro 20, Crowder 15, Nunn 14, Olynyk 13, Iguodala in Jones Jr. pa po 12.

Kot smo poročali, so bili od Dončićevega Dallasa boljši Los Angeles Clippersi, ki so zmagali s 126:111. Na sporedu so bile še štiri tekme: Sacramento je premagal New Orleans s 140:125, Phoenix je bil boljši od Indiane s 114:99, Portland od Denverja s 125:115, Houston pa se je premagal Jezernike iz Los Angelesa s 113:97. Za Houston je blestel James Harden z 39 točkami in 12 podajami, in osmimi skoki (zaradi poškodbe mišice je manjkal Russell Westbrook), prvi zvezdnik Lakersov LeBron James pa je tekmo spremljal s tribune.