Miami brez Dragića do dragocene zmage v MSG

New York, 07. 02. 2021 21.29 |

Brez poškodovanega Gorana Dragića je moštvo Miami Heat slavilo na gostovanju pri New York Knicksih (109:103). Košarkarji moštva Utah Jazz so se še utrdili na vrhu lige z zmago v Indianapolisu (103:95).

Jimmy Butler (desno) se je močno približal trojnemu dvojčku.
Jimmy Butler (desno) se je močno približal trojnemu dvojčku. FOTO: AP

Ekipa Miami Heat se je morala še šestič v sezoni znajti brez pomoči Gorana Dragića, ki ga je pred gostovanjem v Madison Square Gardnu ustavila poškodba gležnja. Vročica je v prejšnjih petih poskusih brez zlatega kapetana slovenske reprezentance zmagala le enkrat, v lovu na ponoven preboj v končnico, kjer so se lani ustavili šele v velikem finalu, pa Floridčani po težavnem uvodu v novo sezono seveda krvavo potrebujejo vsako točko. Miami je dvoboj v slovitem MSG začel odločno, z zabijanjem Bama Adebaya, toda Kratkohlačniki so po zaostanku 0:2 prevzeli pobudo in tudi vodstvo, ki je bilo pri 15:5 za trenutek tudi dvomestno. Gostje so uspeli odgovoriti in po izenačenju na 18:18 s trojkama Kendricka Nunna ter Tylerja Herra na prvi krajši premor odšli z dvema točkama naskoka (25:23).

Ekipi sta se v drugi četrtini, ki so jo z visokih 36:35 za točko dobili Newyorčani, večkrat izmenjali v vodstvu, tako pa je bilo tudi v drugem polčasu. Miami je pred zadnjimi 12 minutami vodil za pet (82:77). Izid je bil v zadnji četrtini še trikrat izenačen, nazadnje pri 94:94, nato pa prednosti petih točk Miami ni več izpustil iz rok ter dvoboj razmeroma brez pretresov pripeljal k srečnemu koncu. Prvi strelec dvoboja je bil sicer Julius Randle, ki je poleg 26 točk za Knickse prispeval še 13 skokov, koši v gostujočih vrstah pa so bili veliko bolj enakomerno razporejeni: Adebayu (24 točk in 11 skokov) so sledili Jimmy Butler (17 tč., 10 sk. in 9 pod.), Herro in Nunn (oba 16 ).

Utah še utrdil vodstvo, zmagi Charlotta in Phoenixa
Vodina ekipa lige Utah Jazz je slavila na gostovanju pri Indiana Pacersih (103:95). Po izenačenem prvem polčasu (47:47) so varovanci Quina Snyderja stopili na plin in v prvih napadih zadnje četrtine prvič povedli za deset (81:71). Kljub kasnejšemu izenačenju Pacersov je Utah v ključnih minutah uspel narediti ključno razliko in vknjižili še četrto zaporedno zmago. Donovanu Mitchellu je le en skok zmanjkal do trojnega dvojčka (27 točk, 9 skokov in 11 podaj), dvojnega dvojčka se je razveselil Rudy Gobert (16 točk in 16 skokov), medtem ko je za Pacerse 20 točk in devet skokov prispeval Domantas Sabonis.

Okoli 19. ure po slovenskem času se je v nedeljo začel tudi obračun Charlotte Hornetsov in Washington Wizardsov, ki so proti Sršenom utrpeli še en boleč poraz (119:97). Samo razpoloženi Bradley Beal (31 točk in 6 skokov) je bil premalo za Čarovnike, ki so jih pokopali Terry Rozier (26 točk), Gordon Hayward (25) in LaMelo Ball (19 in 7 skokov). Charlotte na sedmem mestu ostaja eno prijetnejših "odkritij" sezone v vzhodni konferenci, medtem ko je Washington na predzadnjem mestu Vzhoda popolno nasprotje ekipe, katere večinski lastnik je legendarni Michael Jordan.

Phoenix Sunsi so bili na domačem parketu boljši od Boston Celticsov (100:91). Jayson Tatum (23 točk in 7 podaj) je imel premalo razpoloženih soigralcev, pri Soncih pa so k zmagi največ prispevali Mikail Bridges (19 točk in 9 skokov), Devin Booker (18 točk, 7 skokov in 11 podaj) in Cameron Johnson (17 točk in 5 skokov), medtem ko je novo vzpodbudno predstavo zabeležil tudi prvi "pick" nabora iz leta 2018 DeAndre Ayton (16 točk in 11 skokov).