Miami na gostovanju pri Atlanti do nove zmage, prve minute za Čančarja

Atlanta, 01. 11. 2019 06.06 |

Košarkarji ekipe Mami Heat so prišli do nove zmage. Tokrat so bili na gostovanju še drugič v le nekaj dneh boljši od Atlante. Ob zmagi s 106:97 slovenski organizator igre Goran Dragić ni bil najbolj razpoložen. V slabih 20 minutah igre je prispeval štiri točke in tri asistence. Vlatko Čančar je ob porazu Denverja dočakal debi v ligi NBA.

Goran Dragić.
Goran Dragić. FOTO: AP

Goran Dragić je s soigralci odlično vstopil v novo sezono. Vročica je še drugič zapored ugnala moštvo Atlanta Hawks in ima po petih tekmah že štiri zmage. V State Farm Areni so domači bolje odprli srečanje. V prvih minutah so imeli Hawksi vseskozi rahlo prednost, ki je znašala največ šest točk. Proti koncu prve četrtine so pri Miamiju zadeli nekaj trojk, s katerimi so izid obrnili v svojo korist. Po desetih minutah je bil izid 30:26 v korist vročice, ki prednosti v nadaljevanju ni več izpustila iz rok. V tretji četrtini so domači zaostajali že za 16, a jim je do zadnjega dela uspelo priti nazaj v igro. Razlika se je stopila na manj kot pet točk, a so bili varovanci Erika Spoelstre dovolj zbrani. Na koncu je bilo 106:97

Pri ekipi s Floride je bil najbolj razpoložen Kendrick Nunn z 28 točkami, 17 jih je dosegel Tyler Herro, eno manj pa je dodal še Meyers Leonard. Slovenski organizator igre tokrat ni imel svojega dne, saj je dosegel le štiri točke, en skok in tri asisence. Pri domačinih je 23 točk vpisal Jabari Parker. Skobcem se je poznala predvsem odsotnost prvega zvezdnika Traeja Younga, ki je nedavno staknil poškodbo.

Navdušujoča novinca
Kdo bi si mislil, da bosta prav novinca Herro in Nunn po prvih petih tekmah najbolj učinkovita košarkarja pri Miamiju. Predvsem predstave slednjega so izjemno presenečenje, če vemo, da ga na izboru lani ni želela nobena ekipa. 24-letnik je v lanski sezoni nastopal v razvojni ligi, letos pa na 'velikem odru' doživlja pravo eksplozijo. Na tekmo namreč ob skoraj 50-odstotnem metu za tri dosega kar 22,4 točke. Po Kevinu Durantu leta 2007 pa je postal prvi nvoinec, ki mu je na uvodnih petih tekmah uspelo doseči več kot 100 točk. 19-letni Herro ima na drugi strani povprečje 16,4 točke, 5,8 skoka in dve asistenci.

Prve minute za Čančarja
Do prve zmage sezone so nekoliko presenetljivo prišli New Orleans Pelicansi, ki so doma ugnali Denver Nuggetse. V zadnjih minutah, ko je bil zmagovalec že odločen, je na parket vstopil tudi Vlatko Čančar, a se slovenskemu reprezentantu ni uspelo dokopati do točk. Jahlil Okafor je dosegel kar 26 točk, z eno manj pa mu je izdatneje pomagal Brandon Ingram. Pred tekmo je veliko pozornosti požel J. J. Redick. V dvorano je namreč prišel v sila zanimivem kostumu. Več si lahko ogledate na spodnjem posnetku.

MVP predstava Kawhija Leonarda
LA Clippersi so s 103:97 ugnali San Antonio Spurse. Najzaslužnejši za zmago je bil prvi mož ekipe iz mesta angelov Kawhi Leonard, ki je blestel na obeh straneh parketa. Vknjižil je 38 točk, 12 skokov in kar štiri ukradene žoge. Montrezl Harrell, ki je tekmo začel na klopi, je pri Clippersih dodal 24 točk. Pri poražencih jih je DeMar DeRozan prispeval 29.