Miami nadigral Detroit, prvaki prekinili niz devetih Houstonovih zmag

Miami, 14. 03. 2019 08.02 |

Košarkarji Miamija so visoko premagali tekmece iz Detroita (108 : 74), prvi strelec je bil Justise Winslow, slovenski branilec Goran Dragić pa je prispeval 10 točk. Golden State je na derbiju za dve točki zmagal v Houstonu (104 : 106).

Košarkarji Miamija so si odločilno prednost na tekmi priigrali na začetku drugega polčasa, ko so naredili delni izid 21 : 0. Prvi strelec tekme je bil Justise Winslow s 16 točkami, Goran Dragić je v 19 minutah dosegel 10 točk (met iz igre 4/9) in dodal še dva skoka, štiri podaje, dve ukradeni in eno izgubljeno žogo v slabih 19 minutah igre.

Dion Waiters je dosegel 14 točk, Josh Richardson in Hassan Whiteside po 13, Dwyane Wade pa 11. Pri gostih je bil najučinkovitejši Blake Griffin (13 točk). Miami je na osmem mestu vzhoda, na mestu, ki še zagotavlja končnico

Tekma

Derbi večera je bil v Houstonu, kjer pa so domači ostali praznik rok. Prvaki iz Oaklanda so brez poškodovanega Kevina Duranta zmagali s 106:104. Golden State je prekinil niz devetih zaporednih zmag Raket, Klay Thompson je bil prvi strelec (30 točk), DeMarcus Cousins jih je dodal 27, Steph Curry pa 24. Pri Houstonu je bil pričakovano najučinkovitejši James Harden (29 točk, met za tri 2/12), Chris Paul je zbral 24 točk.

Phoenix je doma izgubil proti Utahu (97 : 114), Donovan Mitchel je za goste dosegel 26 točk, Devin Booker jih je za domače prispeval 27. Oklahoma je premagala Brooklyn s 108 : 96, Russell Westbrook je dosegel trojni dvojček: 31 točk, 12 skokov in 11 podaj.

Miami Heat - Detroit Pistons             108 : 74
Washington Wizards - Orlando Magic       100 : 90
Oklahoma City Thunder - Brooklyn Nets    108 : 96
Atlanta Hawks - Memphis Grizzlies        132 : 111
Houston Rockets - Golden State Warriors  104 : 106
Phoenix Suns - Utah Jazz                  97 : 114