Miami po podaljšku klonil proti Golden Statu

San Francisco, 18. 02. 2021 07.23 |

Košarkarji Miami Heat, za katere zaradi poškodbe gležnja še ni zaigral slovenski zvezdnik Goran Dragić, so tokrat v ligi NBA gostovali v Kaliforniji pri Golden State Warriors. Čeprav so imeli gosti s Floride še pet minut pred koncem devet točk prednosti, so dopustili podaljšek, v katerem so bili boljši Bojevniki in zmagali s 120:112.

Bam Adebayo
Bam Adebayo FOTO: AP

Vročica je imela dobrih pet minut pred koncem še devet točk naskoka, a je dopustila izenačenje, ko je po podaji prvega zvezdnika bojevnikov Stephena Curryja zadel Kent Bazemore, Jimmy Butler pa je nato zgrešil met za zmago. To se je Miamiju maščevalo, saj je podaljšek pripadel gostiteljem s 15:7, Vročica pa je doživela še tretji zaporedni poraz. Prvi strelec domače ekipe je bil Bazemore s 26 točkami, Curry jih je k zmagi dodal 25, Andrew Wiggins in Kelly Oubre mlajši pa vsak po 23, pri Miamiju pa je Bam Adebayo dosegel 24 točk.

Denver Nuggets, katerih član je slovenski košarkar Vlatko Čančar, so tokrat gostovali pri Washington Wizards in kljub prednosti kar 20 točk v uvodni četrtini na koncu izgubili s 128:130. Bradley Beal je desetinko pred koncem zadel dva prosta meta in za domače zapečatil tretjo zaporedno zmago. To je bilo prvič po decembru 2018, da je Washington slavil trikrat zaporedoma. Davis Bertans je dosegel zase rekordnih devet trojk in skupno 35 točk, Beal je končal pri 25 točkah in desetih podajah, Russell Westbrook pa je z 12 točkami, 13 skoki in 12 podajami dosegel trojni dvojček. Jamal Murray je bil prvi strelec za zlata zrna s 35 točkami, Nikola Jokić jih je dodal 33, Čančar pa tokrat po odločitvi trenerja ni stopil na parket. "Imeli smo 20 točk prednosti," je po tekmi z glavo zmajeval Jokić, "enostavno nismo igrali obrambe. Tega si ne smemo več privoščiti."

Orlando Magic - New York Knicks                107:89

Boston Celtics - Atlanta Hawks                 114:122

Philadelphia 76ers - Houston Rockets           118:113

Washington Wizards - Denver Nuggets            130:128
(Vlatko Čančar: ni igral za Denver)

Minnesota Timberwolves - Indiana Pacers        128:134 (podaljšek)

Chicago Bulls - Detroit Pistons                105:102

New Orleans Pelicans - Portland Trail Blazers  124:126