Dragićevih 18 točk za zmago Miamija nad Detroitom

Detroit, 13. 11. 2019 04.14 |

Košarkarji Miamija nadaljujejo s prepričljivimi predstavami v domači dvorani v najmočnejši košarkarski ligi na svetu. V noči na sredo sta namreč Goran Dragić in druščina v American Airlines Areni gostila moštvo Detroit Pistons in z odlično igro že po prvem polčasu praktično rešila vprašanje zmagovalca. Na koncu je bilo 117:108 za Vročico, za katero je slovenski organizator igre prispeval 18 točk, šest podaj in skok.

Po desetih odigranih tekmah v severnoameriški poklicni košarkarski ligi moštvo Miamija (sedem zmag in trije porazi) še naprej zaseda visoko drugo mesto v vzhodni konferenci.

Tokrat je Vročica v svoji American Airlines Areni že v prvih 24 minutah postavila stvari na svoje mesto in z odlično igro tako v obrambi kot napadu povsem razorožila nebogljeni Detroit, za katerega je največ točk na tekmi dosegel Luke Kennard (22). Na drugi strani je bilo v četi trenerja Erika Spoelstre za igro v napadu razpoloženih kar pet košarkarjev, ki so dosegli dvomestno število točk. Nekdanji zlati kapetan slovenske košarkarske izbrane vrste Goran Dragić (18 točk, 6 podaj ter po en skok in ukradena žoga) je vnovič preudarno in v slogu prekaljenega asa vodil igro Miamija, ki kljub manjšemu padcu v zadnji četrtini niti v enem trenutku ni dovolil, da bi se mu Pistonsi približali na manj kot deset točk zaostanka.

Visokih +22 ob polčasu
V uvodnih 12 minutah sta gostujoči koš 'prerešetala' najboljša strelca Vročice Jimmy Butler in Kendrick Nunn z 20 točkami, po 18 sta jih, kot že zapisano, prispevala Dragić in Bam Adebayo. Ko se je omenjenemu kvartetu v drugem polčasu priključil še kanadski reprezentančni center Kelly Olynyk, je bil krog sklenjen. Ta je v slabe pol ure igre prispeval 13 točk, pet podaj in tri skoke. Na odmor je Miami odšel z visoko prednostjo 22 točk (59:37), tudi v nadaljevanju pa se razmerje moči na parketu ni spremenilo. Dragić in druščina sta brez večjih težav ohranjala priigrano prednost iz prvega polčasa, šele v zadnji četrtini se je občutil manjši padec zbranosti v napadu, kar so gostje z nekaj hitrimi protinapadi in posledično doseženimi tako imenovanimi lahkimi koši nekoliko ublažili poraz.

Končalo se je s 117:108 za Miami, ki je tako z izdatno pomočjo Gorana Dragića dosegel svojo sedmo zmago v sezoni.

Liga NBA, izidi:
Miami Heat - Detroit Pistons 117:108 (28:17, 31:20, 33:35, 25:36)
(Goran Dragić: 33 minut - 18 točk, 6 podaj, skok, ukradena žoga, met za tri točke: 3/8) za Miami).
Indiana Pacers - Oklahoma City Thunder 111:85
Philadelphia 76ers - Cleveland Cavaliers 98:97
Chicago Bulls - New York Knicks 120:102
Denver Nuggets - Atlanta Hawks 121:125
Phoenix Suns - Los Angeles Lakers 115:123
Utah Jazz - Brooklyn Nets 119:114
Sacramento Kings - Portland Trail Blazers 107:99