Miami z Dragićem na čelu brez možnosti proti Torontu

Toronto, 23. 01. 2021 07.55 |

Košarkarji Miami Heat, finalisti najmočnejše košarkarske lige na svetu v prejšnji sezoni, so se v noči na soboto pomerili z moštvom Toronto Raptors in prepričljivo izgubili s 101:81. Slovenski organizator igre v dresu vročice Goran Dragić je 30 minutah igre zbral 13 točk, pet skokov in štiri podaje. Vlatko Čančar pa ni zaigral v obračunu med Denverjem in Phoenixom, ki ga je dobil prvi s 130:126.

Edino kanadsko moštvo v košarkarski ligi NBA se je tako Miamiju oddolžilo za poraz dva dni prej. Varovanci trenerja Nicka Nursa so bili večji del tekme veliko boljši nasprotnik. Le sredi tretje četrtine, ko je Goranu Dragiću in druščini uspel delni izid 13:0, s katerim so izenačili izid na 61:61, je bilo krajše črno obdobje za domačo zasedbo.

Tokrat je odločila precej boljša igra v obrambi Toronta, čeprav je treba poudariti, da trener vročice Erik Spoelstra tudi tokrat ni mogel računati na kar štiri zelo pomembne igralce: prvega zvezdnika Jimmyja Butlerja in Averyja Bradleyja zaradi okužbe ter Tylerja Herra in Meyersa Leonarda zaradi poškodbe. Miami je imel že od uvodnega sodniškega meta velike težave v napadu, kar je botrovalo zgodnjemu visokemu vodstvu Kanadčanov (2:13). Do konca prve četrtine se razmerje moči v Amalie Areni v Tampi ni spremenilo, prednost Raptorsov se je še malce zvišala na +17 (37:20).

Preblisk sredi tretje četrtine ni bil dovolj
V drugih 12 minutah igre se Miamiju ni uspelo približati bližje kot na 14 točk zaostanka (42:56), kolikor je bila razlika tudi ob polčasu. Nato se je v tretji četrtini pokazalo nekaj minut precej boljše igre letošnjih finalistov najmočnejše košarkarske lige na svetu, ki so predvsem na krilih boljše obrambe ter hitrih protinapadov in posledično doseženih lahkih košev izid uspeli izenačiti na že omenjenih 61:61. A to je bil le preblisk v vrstah Miamija, saj si je že na začetku zadnjega dela igre po nekaj izgubljenih žogah v napadu znova nabral dvomestni zaostanek, ki ga do konca srečanja ni več uspel znižati.

Končnih 101:81 je razveselilo najboljšega strelca v vrstah Toronta Normana Powella (23 točk), ki je po tekmi povedal: "V primerjavi z našim prvim medsebojnim srečanjem pred dnevi tokrat nismo bili statični v napadu. Tudi obramba je bila na precej višji ravni, kar smo znali izkoristiti s hitrimi prehodi v protinapade. Pod črto, bili smo boljši od tekmeca in si zaslužili to zmago."

Pri Vročici je največ točk dosegel Kendrick Nunn (22), Dragić pa je v 30 minutah igre zbral 13 točk, pet skokov in štiri podaje.