Washington po preobratu do zmage proti Miamiju

Miami, 04. 02. 2021 07.30 |

Nov poraz, že 14. to sezono (ob sedmih zmagah) so doživeli lanski finalisti lige NBA, košarkarji Miami Heat, ki so doma gostili Washington Wizards. Ti so na krilih Bradleyja Beala in njegovih 32 točk po zaostanku za 13 ob polčasu zrežirali preobrat in se veselili zmage s 103:100. Ljubljančan Goran Dragić je odigral 28 minut, v tem času pa v statistiko vpisal deset točk, dva skoka, štiri podaje in ukradeno žogo. Ekipi se bosta med seboj spet pomerili v noči na soboto.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: AP

Los Angeles Clippers pa so na krilih Paula Georgea, ki je dosegel največ trojk to sezono (8) na poti do skupno 36 točk, zanesljivo premagali Cleveland Cavaliers s 121:99 ter ostajajo edina ekipa v ligi, ki še nima dveh zaporednih porazov. Dan pred tem so namreč Clippers s 120:124 izgubili proti Brooklyn Nets, kjer je blestela velika trojka Kevin Durant, James Harden in Kyrie Irving. "Sinočnji poraz je bil odlična priprava na današnjo tekmo. Enostavno slabo sem meril na koš. Rekel sem si, da če dobim spet takšne priložnosti, jih bom izkoristil. Soigralci so opravili veliko delo in mi pomagali z žogami ter me varovali na parketu. Res si nismo želeli izgubiti dveh zaporednih tekem," je dejal George. Kawhi Leonard je dodal 24 točk, Hrvat Ivica Zubac pa je s klopi dodal deset točk in 16 skokov.

V Milwaukeeju je dvakratni zaporedni najkoristnejši igralec (MVP) lige Giannis Antetokounmpo s trojnim dvojčkom (21 točk, 14 skokov, 10 podaj) popeljal Bucks do zmage s 130:110 nad Indiana Pacers. Zion Williamson je dosegel 28 točk in njegovi New Orleans Pelicans so premagali Phoenix Suns s 123:101. Williamson je zadel 12 od 14 poskusov, dodal je še sedem skokov in šest podaj.

Charlotte Hornets - Philadelphia 76ers      111:118

Milwaukee Bucks - Indiana Pacers            130:110

Atlanta Hawks - Dallas Mavericks            116:122
(Luka Dončić: 27 točk, 14 podaj, 8 skokov, 2 ukr. žogi za Dallas)

Cleveland Cavaliers - LA Clippers            99:121

Miami Heat - Washington Wizards             100:103
(Goran Dragić: 10 točk, 2 skoka, 4 podaje, ukr. žoga za Miami)

Chicago Bulls - New York Knicks             103:107