Milwaukee na krilih Middletona in Antetokounmpa izsilil sedmo tekmo

New York, 18. 06. 2021 08.11 |

STA, A.V.
0

Košarkarji Milwaukee Bucks so premagali Brooklyn Nets s 104:89 ter se v polfinalu vzhodne konference letošnje končnice severnoameriške poklicne košarkarske lige NBA z Brooklynom izenačili na 3:3 v zmagah. O zmagovalcu serije in potniku v finale vzhodne konference bo tako odločala sedma tekma.

Khris Middleton in Giannis Antetokounmpo sta poskrbela za kar 68 točk Milwaukeeja.

Prvi je bil izjemen z 38 točkami, 10 skoki in petimi podajami. Tekmecem je paral živce tudi s petimi trojkami. Antetokounmpo pa je dosegel 30 točk in 17 skokov.

"Bili smo res nepopustljivi," je dejal Middleton. "Skušali smo čim bolj otežiti delo Kevinu Durantu in Jamesu Hardnu in to nam je tudi uspelo. Končnica dejansko zahteva stalno prilagajanje. Ob polčasu smo si zagotovili prednost, kar smo uspeli ohraniti in prenesti v četrto četrtino."

Odločilna sedma tekma bo v noči na nedeljo v Brooklynu. Mrežice so dobile vse tri tekme v domači dvorani Barclays Center.

Pri 'mrežicah' je Durant vpisal 32 točk in 11 skokov, Harden pa se je ustavil pri 16 točkah.