Ko igraš kot Luka Dončić, lahko včasih malo tudi zakolneš

Dallas, 07. 12. 2023 06.59 |

Očetovstvo očitno odlično vpliva na Luko Dončića. Tudi njegovi Dallas Mavericksi se ne morejo pritoževati po novi zmagi. Tokrat je padel nič hudega sluteč Utah, ki se domov vrača z bolečim porazom s kar 50 točkami razlike (147:97). Dončić ni igral v zadnji četrtini, kljub temu pa je že v prvem polčasu vpisal nov zgodovinski dosežek.

Luka Dončić je postal prvi košarkar v zgodovini lige NBA, ki je že v prvem polčasu tekme dosegel trojni dvojček z vsaj 25 doseženimi točkami. S svojim 60. trojnim dvojčkom v karieri je na večni lestvici te kategorije prehitel legendarnega Larryja Birda in se povzpel na deveto mesto na večni lestvici. A njegov zgodovinski večer bi po mnenju njegovega soigralca Tima Hardawayja Jr. lahko bil še bolj neverjeten.

"Luka je postavil tempo igre. Zadeval je en met za drugim, za tretjim, za četrtim ..." je pohvale na račun dolgoletnega soigralca začel Hardaway in nadaljeval: "Mislil sem, da bo tekmo zaključil s 50 točkami, 20 skoki in 20 podajami."

Dončić je po tekmi priznal, da se je zavedal svojega statističnega učinka in je lovil trojni dvojček ob koncu prvega polčasa. Dosegel ga je s podajo Derecku Livelyju II 59 sekund pred polčasom. To je bila že njegova sedma tekma v karieri s trojnim dvojčkom in vsaj 40 točkami. S tem dosežkom se je na večni lestvici izenačil z velikim Wiltom Chamberlainom na četrtem mestu večne lestvice v tej kategoriji.

Dončić je že prvi polčas zaključil z 29 točkami, 10 skoki in 10 podajami (met iz igre 10/17) na svojem računu. Tako je dosegel 60. trojni dvojček v svoji karieri in prehitel legendarnega Larryja Birda ter zasedel deveto mesto na večni lestvici te kategorije. Slovenski reprezentant je do 60. trojnega dvojčka prišel že po 349 tekmah v rednem delu, Bird je za ta dosežek potreboval kar 897 tekem. "To je precej neverjetno," je po tekmi dejal Dončić. "Ne vem, kaj naj rečem, iskreno. Vsi vemo, kdo je bil Larry Bird, zato je ta dosežek res zelo poseben."

Dončić je bil tako navdušen nad svojo predstavo in predstavo svojih soigralcev, da je v intervjuju neposredno po tekmi zaklel. Takoj ko se je zavedal svoje napake, je seveda sledilo iskreno opravičilo, ki ga je novinar ob njem seveda sprejel z nasmehom na obrazu. "Nič ne spiš (zadnje dni), dobro je," ga je zbadal sogovornik, ki je seveda namigoval na veselo novico in novo Lukovo sostanovalko, saj je minuli teden postal oče.

Če je bil trener Dallasa Jason Kidd lahko zelo zadovoljen z izkupičkom svojega zvezdnika in moštva, pa je bil njegov nasprotnik Will Hardy razumljivo zelo razočaran. "To je bil naravnost grozljiv nastop. Od začetka do konca se je zdelo, kot da se Mavericksi premikajo z drugačno hitrostjo kot mi." Pri Utahu je bil najboljši Ochai Agbaji z 21 točkami. Utah je igral brez najboljših strelcev Laurija Markkanena in Jordana Clarksona. Markkanen, tudi prvi skakalec Utaha, ima poškodbo stegenske mišice in je izpustil šest zaporednih tekem. Clarkson je že četrtič v petih tekmah izpadel zaradi poškodbe.