Mitchell blestel v Parizu, Milwaukee povozil Boston

Pariz , 12. 01. 2024 08.27 |

Liga NBA se je predstavila tudi evropskim navijačem. Donovan Mitchell je na tekmi v Parizu popeljal Cleveland Cavalierse do zmage nad Brooklyn Netsi s 111:102, ko je v dvorani Accor Arena pred 15.887 gledalci dosegel osebni rekord sezone, in sicer 45 točk.

Liga NBA večkrat igra tekme redne sezone zunaj Severne Amerike; po letih 2020 in 2023 je tekma že tretjič potekala v Parizu. Tokrat so igro spremljale športne in glasbene zvezde, kot so David Beckham, Ronaldo, Kylian Mbappe in Pharell Williams.

Milwaukee Bucksi so na derbiju proti vodilnemu moštvu lige Boston Celtics zmagali s 135:102 in tako dosegli najvišjo zmago v sezoni. Drugouvrščeno moštvo vzhodne konference se je z nizom 25:0 oddaljilo od vodilnega in po 17 minutah povedlo s 56:25. Giannis Antetokounmpo (24 točk, 12 skokov) in Bobby Portis (28 točk, 12 skokov) pa sta za Milwaukee v tem delnem nizu dosegla 20 točk zaporedoma.

"Prisoten je bil tudi faktor strahu in spoštovanja, ki je zelo pomemben za to ekipo, da moramo iti na parket in odigrati po svojih najboljših močeh," je dejal Antetokounmpo, potem ko so Bucksi slavili visoko zmago.

Bradley Beal je dosegel rekord sezone, 37 točk, vključno z osmimi trojkami, Devin Booker jih je dodal 31, Phoenix Sunsi pa so v v Los Angelesu premagali domače Lakerse s 127:109 in prekinili niz petih zaporednih porazov.

Košarkarji moštva Oklahoma City Thunder, druga ekipa zahodne konference, so s 139:77 premagali drugo najslabšo ekipo zahoda Portland Trail Blazers. Z razliko za 62 točk so dosegli peto najvišjo zmago v zgodovini lige NBA.

Shai Gilgeous-Alexander je dosegel 31 točk, Josh Giddey pa je kot prvi v zgodovini vpisal trojni dvojček, pri katerem niti enkrat ni zgrešil iz igre. Oklahoma se je z zmago na vrhu zahoda izenačila z Minnesota Timberwolvesi (26-11).

"Bilo je skoraj kot popolna nevihta, če sem iskren," pa je dejal trener Portlanda Chauncey Billups: "Nič nam ni uspelo."