Mlade košarkarice po poti starejših kolegov: Makedonke so potolkle z 88:22

Sofija, 29. 07. 2021 11.48 |

J.B., T.Š.
5

Slovenska ženska reprezentanca do 18 let je v 2. krogu tekmovanja Challenger v Bolgariji premagala Severno Makedonijo z neverjetnim izidom 88:22. Prvo četrtino je dobila s še bolj impresivnim rezultatom, saj Makedonke v desetih minutah sploh niso prišle do točk, bilo je 34:0. Slovenke so visoko premagale že Albanke v uvodnem krogu turnirja (90:21).

Tiana Meglič Šteharnik je zbrala 14 točk in 10 skokov.
Tiana Meglič Šteharnik je zbrala 14 točk in 10 skokov. FOTO: Fiba

Slovenska ženska reprezentanca do 18 let od 27. julija do 1. avgusta 2021 nastopa na drugem nivoju FIBA evropskega prvenstva v obliki Challengerja v bolgarskem glavnem mestu Sofiji in na prvih dveh tekmah so bile Slovenke izjemno prepričljive. V skupini D poleg Slovenije sodelujejo tudi Ukrajina, Bolgarija, Švica, Makedonija in Albanija.

Slovenke, ki jih vodi glavni trener Ernest Novak, so navdušile že na prvi tekmi Challengerja, ko so prav tako visoko zmagale. Mlade Albanke tehnično in taktično ter fizično niso na ravni naše reprezentance in tako visok poraz je postal logična posledica prej naštetega dejstva. Že po prvem polčasu so Slovenke vodile za kar 40 točk, nato pa so v preostanku tekme uigravale svoje taktične različice, ki jim bodo prišle prav na naslednjih tekmah. Končni rezultat tekme je bil 90:21. Na tej tekmi je Zala Šrot je dosegla 12 točk in 9 skokov, z dvojnim dvojčkom pa se je izkazala Mia Žeks, ki je desetim točkam dodala 12 skokov.

Slovenke so svojo drugo tekmo začele podobno kot v torek proti Albaniji – poletno in zanesljivo. V prvi četrtini Severni Makedoniji niso dovolile niti ene točke (34:0)! S tem pa je bila tekma bolj ali manj že odločena. Preostanek tekme je bil v znamenju Slovenk, ki so obrambni uspeh iz prve četrtine ponovile tudi v zadnji ter tekmo dobile s končnim rezultatom 88:22. Za našo reprezentanco, za katero so tudi tokrat nastopile prav vse igralke, je bila najboljša strelka Blaža Čeh, ki je dosegla 15 točk, statistično pa je bila z indeksom 28 najboljša Tiana Meglič Šteharnik, ki je 14 točkam dodala 10 skokov.