Košarka

Slovenski košarkarji U19 do zgodovinskega brona na SP

Lozana, 06. 07. 2025 20.07 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Slovenska košarkarska reprezentanca fantov do 19 let je na svetovnem prvenstvu v Švici osvojila bronasto medaljo. V tekmi za tretje mesto je bila boljša od Nove Zelandije z 91:87 (26:19, 52:46, 75:64).

Slovenija je tretjič v tej starostni kategoriji igrala na svetovnem prvenstvu. 2003 je bila sedma, 2023 pa deveta. Reprezentanca do 19 let je tudi lani na evropskem prvenstvu osvojila bronasto medaljo.

Najboljši posamezniki zasedbe, ki jo je vodil trener Danijel Radosavljević, so bili Vit Hrabar z 20 točkami in metom 5:7 za tri točke, Žak Smrekar, ki je prav tako dosegel 20 točk, Urban Kroflič, ki je zbral 19 točk in 14 skokov (indeks 31) ter Mark Padjen (13 točk).

"Slovenija je zasluženo osvojila tretje mesto na svetu. To je brez dvoma zgodovinski dosežek. Prvenstvo smo začeli slabše od pričakovanj, a dva poraza nas nista vrgla iz tira. Ekipa je ostala zvesta svoji igri, ohranila mirnost in v odločilnih tekmah pokazala pravi karakter. Po polfinalnem porazu proti Nemčiji, ki je bila boljši tekmec, so fantje danes prikazali kakovostno in lepo košarko ter zasluženo prišli do medalje," je za Košarkarsko zvezo Slovenije dejal selektor Danijel Radosavljević.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

"Čestitam soigralcem in celotnemu štabu reprezentance. Tretje mesto na svetu ni mala stvar. Ponosen sem, da smo po slabem začetku ostali skupaj in se do konca borili. Medalja je povsem zaslužena," pa je dodal Urban Kroflič.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Slovenija je v skupinskem delu SP izgubila z Nemčijo in Kanado, premagala pa je Kitajsko. V osmini finala je bila za točko boljša od Argentine, v četrtfinalu je visoko ugnala Izrael, v polfinalu pa je morala še enkrat priznati premoč Nemčiji.

V finalu SP bosta danes igrali Nemčija in ZDA.

  • SESALNIK LISTJA
  • ŽAGA
  • PEČ ZA PICO
  • REGAL
  • PANELI
  • BAZEN
  • KOPALNIŠKO POHIŠTVO
  • RADIATOR
  • RAZVLAŽILNIK
  • PEČ
  • VIJAČNIK
  • BAGER
  • ZBIRALEC LISTOV
KOMENTARJI (18)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

yanay
07. 07. 2025 14.36
+4
Še nekaj o trenerju. Dobro je vodil tekme, menjave so bile dovolj pogoste, da se ključni igralci niso preveč izmučili in so lahko tekme odigrali na res dobrem nivoju. To pomeni, da so tudi zamenjave dale svoj potreben delež za končni uspeh. Trener in strokovni štab si zaslužijo vse pohvale! Je pa razlog za uspešne igre tudi v tem, da so po lanskem uspehu na EP U18, mladi igralci dobili več priložnosti tudi v matičnih klubih. Smrekar in Padjen sta dobivala lepo minutažo in jo tudi lepo izkoristila za rast kot igralca. Kroflič v Megi ni dobival preveč priložnosti, je pa že tako izdelan igralec, da se zna hitro prilagoditi. Tudi Petkovski je napredoval, čeprav se je zdel po prvem delu domačega prvenstva še malo izgubljen, pa je v drugem delu začel kazati drug obraz. Odigral je nekaj res obetavnih tekem. Upam, da bo v prihajajoči sezoni uspel postati bolj konstanten. Predvsem pa bo moral veliko delati na metu. Na SP se je lepo videlo, katere reprezentance veliko delajo na metu, saj so taki igralci veliko bolj samozavestno metali in tudi zadevali. Met je dril. Nešteto ponovitev meta izboljša mehaniko meta in spravi metanje na podzavestno raven. To pa je pomembno, da igralca pri metu ne zmotijo malenkosti in je polno skoncentriran na met. Moti me tudi, da se vse poskuša reševati z metanjem trojk. Če met teče, je to v redu, če pa met ne steče, bi se morali bolj zanašati na zanesljivost meta s pol razdalje. Zato bi morali mladi igralci posvečati precej časa z metanjem na koš iz vse položajev.
ETNEM
07. 07. 2025 11.32
+2
Bravo fantje čestitke. Vi bi pa to lahko na naslovnico zabrisal a ne?
Masai_Mara
07. 07. 2025 11.24
+3
Imamo 20 športnih programov vendar niti eden ni bil sposoben prenašati tekme naših mladih fantov, ki so na SP osvojili bron. Še več, v času prenosa tekme na Youtubu so na Šport TV v istem terminu prenašali posnetel polfinala. Res sramota da si tile fantje ne zaslužijo vsaj malo pozornosti medtem ko gledamo na športnih programih neke azarbejdžanske in naše vaške lige. Predlagam pa Sekuliču in članom da si tekme mlade reprezentance ogledaja in da vidijo kako se igra košarko. Vse čestitke tem res odličnim fantom za bron.
Talnogretje
07. 07. 2025 16.26
+2
Prenos s komentatorjem je bil na sportklubu....
RUBEŽ
07. 07. 2025 10.19
+3
Čestitke fantom. Upam, da kateri ne pride v roke selektorju članske ekipe, ker ga bo uničil, tako kot uničuje člansko ekipo.
borjac
07. 07. 2025 09.53
+2
Bravo mladi Slovenci , AMPAK Slovenski klubi zanemarjajo tak potencial in fantje ne igrajo , Slovenska članska reprezentanca tudi zanemarja tak potencial , in fantje ne igrajo , na koncu navkljub talentom nimamo nič , fantje ne napredujejo , pa tudi klubi in reprezentanca stagnirajo, Slovenska trenerska stroka in lastniki klubov uničujejo sami sebe , AMPAK ŠE ENKRAT ; BRAVOOOO MLADI SLOVENCI.
yanay
07. 07. 2025 08.50
+3
Opazil sem, da samo 4 reprezentance niso imele temnopoltih igralcev v ekipi. Še Kitajska je imela 2. Temnopolti igralci so izjemni atleti in zaradi tega so zelo neugodni za pokrivanje. V luči tega dejstva, je še toliko večji uspeh slovenske reprezentance, da so se uspeli povzpeti na treje mesto na svetu v svoji generaciji! Še enkrat iskrene čestitke!
yanay
06. 07. 2025 21.57
+4
Čestitke Žaku Smrekarju za uvrstitev med 5 najboljših igralcev SP U19 v Švici!!
Cervantes Saavedra
06. 07. 2025 21.27
+2
Se pravi Slovenija 2. najboljša v Evropi, prva iz nekdanje skupne države. Zanimivo.
Abanet
06. 07. 2025 20.52
+3
Bravo fantje 🥳
BrezPitt
06. 07. 2025 20.27
-1
Erjavec zna za rezultat ali je tudi on na Krku in praznuje nepotreben podpis Donnie-a Nelsona z KZS.
DK48
06. 07. 2025 20.13
+8
yanay
06. 07. 2025 20.01
+9
Iskrene čestitke fantom za osvojeno bronasto kolajno na SP U19 v košarki! Bila so nihanja in zelo me veseli, da to pot niso psihološko padli, temveč so tekmo rutinirano pripeljali do konca. Že dopoldne sem napovedal, da bodo zmagali le, če bodo v obrambi igrali tako zavzeto, kot proti Izraelu in če bo igra hitra, tekoča, z mnogo gibanja in s hitrimi podajami. Igralci NZ so visoki, močni in bi jim počasnejša, bolj pozicijska igra bolj ustrezala. Vsi v ekipi so dali velik delež k zmagi, ampak, danes je maestralno odigral Kroflič, odlični pa so bili Smrekar, Hrabar in Padjen. Bo pa čez poletje kar pestro, kar se košarke tiče, saj se v soboto začne EP U20, konec meseca U18 in v začetku avgusta še U16 in povsod sodelujejo naši nadebudni mladeniči. Konec avgusta pa seveda še člani. Vse tekme se lahko spremljajo na YT, vtipkate željeno tekmo, npr. 'Slovenija vs Francija u20' in gledate.
Srebrni breg
06. 07. 2025 19.53
+9
Čestitke celotni ekipi.
supergigi
06. 07. 2025 19.31
+8
Sem gledal drugi polčas, dobro so se borili. Prav ob koncu tekme malo drame, vendar konec dober vse dobro. Čestitke fantom 🥉
bla_blac
06. 07. 2025 19.24
+16
Na naslovni strani imamo več novic, ki se tičejo Hrvaške, ki so 100 x manj pomebne, kot je ta, ampak saj smo v "Sloveniji", JEL SMO ... ?
J Kvas
06. 07. 2025 19.34
+7
Samo res, katerega zanima nacionalisticni zbor na Hrvaskem, no razen JJja.
J Kvas
06. 07. 2025 19.35
+10