Mladi slovenski košarkarji četrti na EP, košarkarice v elitno divizijo

Izmir, 07. 08. 2022 22.15 |

Slovenska košarkarska reprezentanca do 18 let je v turškem Izmirju evropsko prvenstvo končala na četrtem mestu. V tekmi za bron je izgubila proti Srbiji s 67:70. Slovenske košarkarice do 18 let pa so v bolgarski Sofiji na EP v finalu divizije B danes premagale Portugalsko z 59:44 in si priigrale uvrstitev v elitno divizijo evropskega prvenstva.

Odločitev o zmagovalcu v malem finalu je padla šele v zadnji četrtini. Slabe tri minute pred koncem so si srbski košarkarji priigrali deset točk prednosti (57:67), a so jih bojeviti Slovenci ujeli. Ob zaostanku 67:70 šest sekund do konca se je slovenska izbrana vrsta podala v zadnji napad, a je žoga ob metu za tri točke končala na obroču.

V sobotnem polfinalu je Slovenija proti gostiteljem izgubila s 64:79.

Kljub današnjemu porazu so si košarkarji priigrali nastop na svetovnem prvenstvu do 19 let, ki bo prihodnje leto potekalo na Madžarskem.

Slovenke boljše od Portugalk

Slovenske košarkarice so že v skupinskem delu nanizale same zmage. V prvih treh obračunih so premagale reprezentance Estonije, Bolgarije in Ukrajine, v četrtfinalu so z 59:56 ugnale Hrvatice, v polfinalu z 82:48 Slovakinje in v danes finalu še Portugalke.