Košarka

NBA: Dragić znova preko 20 točk

Houston, 20. 04. 2012 08.28 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Moštva v ligi NBA so sinoči odigrala pet tekem. Houston Gorana Dragića je v New Orleansu izgubil po podaljšku, Indiana pa je doma premagala Milwaukee Bena Udriha.

Moštvo Houston Rockets je v noči na petek v gosteh po podaljšku izgubilo z 99:105 proti New Orleans Hornets. Slovenski reprezentant Goran Dragić je v 38 minutah zbral 23 točk, osem podaj in pet skokov. Indiana Pacers so v rednem delu s 118:109 premagali Milwaukee Bucks, Beno Udrih pa je za slednje v 16 minutah dosegel pet točk, tri skoke in podajo.

Trener Houstona Kevin McHale zaupa Goranu Dragiću.
Trener Houstona Kevin McHale zaupa Goranu Dragiću. FOTO: Reuters

New Orleans se je do zmage dokopal po podaljšku, rakete pa so ob tem vknjižile šesti zaporedni poraz. Eric Gordon je dosegel 27 točk, Carl Landry pa je 20 točkam dodal še 10 skokov. Sršeni so v podaljšku zagospodarili na igrišču in zgodaj povedli z 9:0. Znova se je izkazal Dragić, ki je bil s 23 točkami prvi strelec svoje ekipe, vendar pa se raketam končnica vse bolj izmika iz rok. Trenutno tri tekme pred koncem rednega dela za uvrstitev v končnico za zadnje mesto na zahodu konkurirajo z Utahom, v primerjavi s katerim imajo zmago manj. "Izredno težka tekma za nas. Morali bi zmagati, da bi bili še naprej v igri za končnico. Vsekakor smo zdaj razočarani, a se ne predajamo. Še vedno ostaja nekaj upanja, stremeti moramo k zmagi in računati, da bodo nasprotna moštva izgubljala," je po tekmi dejal Chase Budinger, ki je bil z 22 točkami za Dragićem drugi najuspešnejši strelec Houstona.

Igral je še en slovenski reprezentant, vendar je tudi Beno Udrih vknjižil poraz. Milwaukee Bucks so morali s 109:118 priznati premoč Indiana Pacers, Udrih pa je za poražence v 16 minutah dosegel pet točk, tri skoke in podajo. Indiana si je s to zmago priborila prednost domačega igrišča v prvem krogu končnice. Z 29 točkami je bil za domače najboljši Danny Granger, George Hill jih je dodal 22. Za Milwaukee, ki je izgubil tretjič zapored, je bil s 27 točkami najuspešnejši Brandon Jennings.

Izidi:
New Orleans Hornets - Houston Rockets 105:99 (podaljšek)
Indiana Pacers - Milwaukee Bucks 118:109
Miami Heat - Chicago Bulls 83:72
Detroit Pistons - Minnesota Timberwolves 80:91
Phoenix Suns - Los Angeles Clippers 93:90
 

  • Vrtna garnitura Fiesta
  • Bencinska kosilnica PowerED
  • Žar na oglje Sunset
  • Letna kuhinja Too much
  • Sensum Lounge set
  • Paviljon Lucca 4x3m
  • Senčnik Toscana
  • Vrtni ležalnik Diana
  • Akumulatorska kosilnica Scheppach
  • Robotska kosilnica Worx
  • Nadstrešek Andy
  • Makita set orodij

KOMENTARJI (4)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

bigfudge
20. 04. 2012 20.17
+4
Rad berem od dragiča, ampak zakaj so vse tekme nba samo rezultati napisani v enem članku?na drugi strani pa dobi barca za tekmo proti chelseaju slabih 10 člankov, nekatere nas zanima tut nba, ne vse samo real in barca...probite mal bolj od nba se razpisat, TENIS RUBRIKA TUD NE BI BLA SLABA
User676604
20. 04. 2012 20.52
Maximus
20. 04. 2012 15.53
+10
Dragič igra kot se spodobi za ime njegovega kluba. Ko raketa. Do sedaj zagotovo naš najboljši posameznik v NBA.
Ishino0007
20. 04. 2012 14.48
+6