NBA: Udrihu zmaga

New York, 17. 03. 2008 10.24 |

Sacramento Kings so v severnoameriški košarkarski ligi NBA s 106:100 premagali Toronto Raptors.

Beno Udrih je za zmagovalce v 38 minutah zbral 15 točk, sedem podaj in blokado, medtem ko je na nasprotni strani Radoslav Nesterovič v 48 minutah v statistiko vpisal 20 točk, osem skokov, podajo in dve blokadi, Primož Brezec pa ni igral.

Rafer Alston je k zmagi Raket prispeval kar 31 točk.
Rafer Alston je k zmagi Raket prispeval kar 31 točk. FOTO: Reuters

Houston Rockets so v domači dvorani v noči na ponedeljek s 104:92 premagali Los Angeles Lakers, čeprav je zvezdnik domačih Tracy McGrady prikazal eno svojih najslabših strelskih predstav, a njegov primanjkljaj je z najboljšo igro letos nadomestil Rafer Alston in pomagal Raketam z 31 točkami – od tega je zadel osem trojk – do drugega najdaljšega zmagovitega niza v NBA – 22 zaporednih uspehov. Saša Vujačič je za oslabljene Jezernike v 19 minutah zbral sedem točk in štiri skoke.

"Čeprav je Tracy igral izjemno slabo, so nas povozili. To le nazorno kaže, kako dobro ekipo imajo, za nameček pa je imel Rafer Alston izjemno uspešen večer, saj ga nihče od naših branilcev ni znal zaustaviti," je po porazu dejal trener gostov, sloviti Phil Jackson. McGrady, ki je sicer v povprečju dosegal po 21,5 točke na tekmo, tokrat pa je zadel le štiri od 16 metov na koš in končal pri zgolj 11 točkah – vse je zbral v drugem polčasu. "Včasih se ti pač zgodi ponesrečen večer, še posebej, če nekdo drug prevzame taktirko in odigra odlično tekmo. Rafer je bil enostavno fantastičen!" je navdušeno dejal T-Mac, kot McGradyja kličejo v svetu NBA, in dodal: "To se je zgodilo meni, a ne dvomim, da bo že naslednjič spet vse po starem."

Prvi strelec Jezernikov je bil Kobe Bryant s 33 točkami, a je iz igre zadel le 11 od 33 poskusov. Lamar Odom je zbral 17 točk in 11 skokov, medtem ko je španski center Pau Gasol zaradi poškodbe levega gležnja tekmo izpustil. "Raketam je uspel neverjeten niz zmag. So odlično moštvo in letos lahko pridejo zelo daleč," je nasprotnike pohvalil Bryant.

Detroit Pistons - New Orleans Hornets 105:84
Houston Rockets - Los Angeles Lakers 104:92
(Aleksander Vujačič 19 minut, 7 točk, 4 skoki za Los Angeles)
Miami Heat - Dallas Mavericks 73:98
New York Knicks - Atlanta Hawks 98:109
Cleveland Cavaliers - Charlotte Bobcats 98:91
Sacramento Kings - Toronto Raptors 106:100