'Vroči' roki Murrayja in Embiida: oba sta dosegla po 50 točk

Denver, 20. 02. 2021 07.19 |

T.Š., STA
2

V ligi NBA sta se izkazala košarkar Denverja Jamal Murray in košarkar Philadelphie Joel Embiid, oba sta ob zmagah svojih moštev dosegla po 50 točk. Denver je zmagal v Clevelandu, Vlatko Čančar je igral dve minuti, Philadelphia pa je bila boljša od Chicaga. Brez tekme je ostal Luka Dončić, saj je bila tekma med Houstonom in Dallasom zaradi vremenskih težav prestavljena.

Kanadski košarkar v vrstah Denverja Jamal Murray je na tekmi lige NBA v gosteh pri Cleveland Cavaliers dosegel 50 točk, s strelskim rekordom kariere pa je popeljal Denver Nuggetse do zmage s 120:103. Iz igre je metal z izjemno natančnostjo, (skupni met 21/25, met za tri 8/10), ob tem je postal prvi igralec v ligi NBA, ki je 50 točk dosegel brez doseženega prostega meta.

To je še drugič v desetih dneh, da so zlata zrna premagala konjenike. Slovenec Vlatko Čančar je za Denver odigral dve minuti, a brez učinka. Michael Porter je v prvem polčasu k zmagi dodal 22 točk, Nikola Jokić pa je ob svojem 26. rojstnem dnevu v statistiko vpisal trojni dvojček: zbral je 16 točk, 12 skokov in deset podaj. Cleveland, Collin Sexton je dosegel 23 točk, so izgubili še deveto tekmo zaporedoma.

Izkazal se je tudi center Philadelphie Joel Embiid, ki je ob zmagi proti Chicagu (112:105) tudi dosegel 50 točk, tudi zanj je bil to rekord kariere. Embiid je ob zmagi v statistiko vpisal tudi 17 ujetih žog (met 17/26 metov), pet podaj, štiri blokade in dve ukradeni žogi, dvojni dvojček je vpisal tudi njegov soigralec Tobias Harris (22 točk, 12 skokov).

Los Angeles Clippersi so prekinili niz devetih zaporednih zmag Utah Jazzov. Clippersi so v domači dvorani zmagali s 116:112, Kawhi Leonard je za domače dosegel 29 točk, za goste Donovan Mitchell 35 točk.

Na Floridi je Nikola Vučević dosegel tretji trojni dvojček kariere (30 točk, 16 skokov, deset podaj) in pomagal svoji ekipi Orlando Magic do zmage s 124:120 nad Golden State Warriors. Novinec Chuma Okeke je v ključnih trenutkih zadel dve trojki in pomagal Orlandu, ki je vmes zapravil že 17 točk naskoka, da se je vrnil v zadnji četrtini po zaostanku za 13 točk. Evan Fournier je k zmagi dodal 28 točk, Terrence Ross pa 24.

Že drugič zapored je brez tekme ostal Luka Dončić, saj je bila tekma med Houstonom in Dallasom zaradi predvidenih slabih vremenskih razmer prestavljena. Vodstvo lige NBA je danes sporočilo tudi, da se bodo Detroit Pistonsi po novem z New York Knicksi pomerili 4. marca, zadnji dan pred premorom za tekmo zvezd All-Star.