Miami za 20 točk boljši od San Antonia

New York, 22. 04. 2021 07.26 |

V ligi NBA se je zmage veselil tudi Goran Dragić z moštvom Miami Heat. Vročica je visoko, s 107:87, na gostovanju premagala San Antonio Spurse, slovenski košarkar je prispeval devet točk. Denver je za točko (106:105) premagal Portland, Vlatko Čančar pa ni dobil priložnosti za igro.

Miami Gorana Dragića, ki je prišel do tretje zaporedne zmage, je z 31 zmagami in 28 porazi sedmi v razvrstitvi vzhodne konference. Odločilna je bila zadnja četrtina, ki jo je Vročica dobila kar s 30:15. Dragić je k zmagi prispeval devet točk (3/8 met iz igre, 2/4 za tri točke, prosti meti 1/2), pet skokov in dve podaji v 19 minutah igre. Izkazali so se center Bam Adebayo, ki je zbral 23 točk in osem skokov, Tyler Herro z 22 točakmi in Jimmy Butler, ki je prispeval 18 točk in 11 podaj.

V noči s srede na četrtek je zmagala tudi ekipa Denver Nuggets, ki je za točko, s 106:105, ugnala Portland Trail Blazers. Denver je tako prišel do četrte zaporedne zmage, a brez pomoči Slovenca Vlatka Čančarja, ki ni dobil priložnosti za igro. Denver z 38 zmagami in 20 porazi v zahodni konferenci zaseda četrto mesto. Najbolj razpoložen je bil center Nikola Jokić, ki je k zmagi prispeval 25 točk, devet skokov in pet asistenc.

Moštvo Dallas Mavericks je vpisalo 31 zmago. Blestel je Luka Dončić, ki je za zmago nad Detroit Pistons s 127:117 prispeval 30 točk, 10 skokov in devet podaj. Trenutno z 31 zmagami in 26 porazi zaseda sedmo mesto v razvrstitvi zahodne konference.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Profimedia

Dallas Mavericks - Detroit Pistons          127:117

(Luka Dončić: 30 točk, 10 skokov, 9 podaj, 2 ukradeni žogi v 33 minutah za Dallas)

San Antonio Spurs - Miami Heat               87:107

(Goran Dragić: 9 točk, 5 skokov, 2 podaji in ukradena žoga v 19 minutah za Miami)

Portland Trail Blazers - Denver Nuggets     105:106

(Vlatko Čančar po odločitvi trenerja ni igral za Denver)

Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls         121:105

Indiana Pacers - Oklahoma City Thunder      122:116

Philadelphia 76ers - Phoenix Suns           113:116

Toronto Raptors - Brooklyn Nets             114:103

Washington Wizards - Golden State Warriors  118:114

New York Knicks - Atlanta Hawks             137:127 (podaljšek)

Houston Rockets - Utah Jazz                  89:112