Miami presenetil Boston, Thunder v drugo še bolj prepričljiv

Ljubljana, 25. 04. 2024 07.56 | Posodobljeno pred 9 dnevi

Moštvo Miami Heat je v obračunu vzhodne konference severnoameriške košarkarske lige NBA sprožilo niz metov za tri točke in si prigaralo izenačenje v zmagah v prvem krogu končnice nad prvimi nosilci Boston Celtics. Miami je drugo tekmo dobil z izidom 111:101. Zato pa Thunder ne popušča in je proti Pelicans še drugič zmagal.

Osmi nosilec Miami, ki je igral brez poškodovanega Jimmyja Butlerja, je prikazal borbeno predstavo in prišel do zmage v Bostonu. Zdaj se bosta moštvi preselili na Florido. Tyler Herro je s 24 točkami vodil Miami, kar je bil del uravnoteženega napada, v katerem je vseh pet članov prve peterke vročice doseglo dvomestno število točk. Boston so razorožili tudi z natančnimi meti za tri točke.

Zadeli so 23 trojk v 43 poskusih, medtem ko so domači košarkarji zadeli 12 trojk v 32 poskusih. Herro je zadel šest trojk, Caleb Martin pa jih je k 21 točkam dodal pet. Z 21 točkami je končal tudi Bam Adebayo, Jaime Jaquez Jr. jih je dodal 14, Nikola Jović pa 11. Boston je medtem s 33 točkami vodil Jaylen Brown, Jayson Tatum pa je končal z 28 točkami.

Zmaga je bila toliko bolj nepričakovana glede na to, da je Boston v prvi nedeljski tekmi z 20 točkami premagal Miami. Ta poraz pa jih je, kot je dejal Herro, zgolj podžgal za drugo tekmo. "Na prvi tekmi smo doživeli hud poraz, nocoj so se vsi odzvali, in to je vse, kar lahko zahtevate od te skupine fantov," je po tekmi dejal Herro. Herro je razkril, da ga je Butler spodbudil, naj prevzame vodilno vlogo ob njegovi odsotnosti. "Tik pred to serijo mi je JB poslal sporočilo, naj prevzamem vodilno vlogo v ekipi, rekoč: 'Veš, da vodiš te fante, samo odigraj vse prav'," je dejal Herro. "Ni vse v zabijanju, v končnici moraš odigrati pravo igro. Nocoj so se pojavili naši fantje – Caleb Martin, Nikola, Jaime."

Zvezdnik Bostona Tatum je dejal, da so pričakovali povratno reakcijo po njihovi uvodni zmagi. "Vedeli smo, da ne bo lahko," je dejal Tatum. "Med tema franšizama je veliko zgodovine, zlasti v zadnjem času. Ne glede na nosilce ali kdo je noter ali kdo izpade, to je končnica, v soboto imamo priložnost igrati še eno tekmo, moralo bi biti zabavno." Medtem ko so si morali prvi nosilci vzhodne konference po drugi tekme lizati rane, pa takšnih težav niso imeli prvi nosilci zahoda Oklahoma City.

Prvi na lestvici zahoda po rednem delu, Thunder, so proti osmopostavljenim New Orleans Pelicans povedli z 2:0 s prepričljivo zmago s 124:92. Thunder so povedli na začetku prve četrtine in imeli ves čas popoln nadzor, od druge četrtine dalje pa so imeli dvomestno prednost, ki je v eni fazi pozno v četrti četrtini dosegla 34 točk. Shai Gilgeous-Alexander je bil najboljši strelec za Oklahomo City in dosegel 33 točk s 13 od 19 metov iz igre. Chet Holmgren je dodal 26 točk, Jalen Williams pa 21, Luguentz Dort je dodal 15 točk, vključno s štirimi trojkami.

Rezultat je bil v popolnem nasprotju s prvo tekmo, ki je bila izenačena vse do konca, ko je Oklahoma City slavila s 94:92. "Znotraj serije sedmih tekem se moramo tekem lotiti iz dneva v dan in skušati biti vsak dan boljši," je dejal Gilgeous-Alexander. "In mislim, da smo to storili nocoj. Vsekakor je bila to boljša predstava kot na prvi tekmi in to je naš cilj. Želimo ga doseči na vsaki tekmi končnice." Naslednji tekmi bosta v New Orleansu.