Nenavadne okoliščine in neverjetna trojka Čančarja, ki je nasmejala Dončića

Dallas, 21. 11. 2022 06.52 |

Slovenski košarkarski reprezentant Vlatko Čančar je bil v severnoameriški ligi NBA tokrat junak večera. Čančar je s svojimi Denver Nuggetsi gostoval v dvorani American Airlines Center pri Dallas Mavericksih Luke Dončića in zlata zrna v odsotnosti zvezdnika Nikole Jokića po besedah soigralcev popeljal do tesne zmage z 98:97.

Vlatko Čančar je že v prvem polčasu s košem s polovice igrišča dve sekundi pred koncem poskrbel, da je močno oslabljeni Denver, poleg Nikole Jokića so manjkali še Jamal Murray, Aaron Gordon in menjava Jeff Green, držal korak z Dallasom. Kot so se strinjali njegovi soigralci, je bil to ključen trenutek, ki je odločil tekmo. Spomnimo, da je Čančar tudi na sobotni tekmi med obema nasprotnikoma zadel ob zvoku sirene, ki je zaključil prvo četrtino.

"Vaja dela mojstra," je po tekmi o izjemnem metu povedal Čančar in pojasnil, da takšne mete vadi tudi na treningih.

Potem ko so po odmoru še enkrat odigrali zadnje trenutke prvega polčasa – naknaden video pregled je pokazal, da je Luka Dončić stopil izven igrišča ob svoji trojki v zadnjih trenutkih prvega dela igre –, je Denver po košu Čančarja zaostajal le za točko (55:56).

"V ekipi ga kličemo 'pol igrišča Vlatko'. Zato sem ga tudi poslal v igro. Fant ima neizmerno sposobnost, da zadene takšne mete s polovice igrišča. Mislim, da je prav njegov koš danes spremenil potek tekme in nam prinesel zmago," je o Čančarju po tekmi dejal trener gostov Michael Malone.

Vlatko Čančar je ob zvoku sirene dve sekundi pred koncem polčasa z velike razdalje dosegel svojo edino trojko na tekmi FOTO: AP

Dončić je je na tekmi dosegel 22 točk in ob pisku sirene zgrešil trojko z razdalje, ki bi odločila tekmo v prid Dallasa. Ob tem se je razjezil, raztrgal dres in svojo jezo v pogovoru po tekmi stresel tudi nad sodnike.

Po tekmi je Dončić, ki je zbral še devet skokov in osem podaj, povedal, da se ne strinja z razveljavitvijo svojega koša v prvem polčasu, in tudi, da ni bil Čančarjev neverjeten met tisti, ki je odločil tekmo v prid Denverja.

"Videl sem nekaj posnetkov. Ne zdi se, da sem se dotaknil linije. Moja peta ni bila na tleh," je dejal Dončić o trojki v prvem polčasu, o izjemnem metu Čančarja pa je v smehu dodal: "To sem ga jaz naučil. Res je bil izjemen koš, a ne moremo ravno reči, da je odločil tekmo."

"Kljub nenadejanemu preobratu ob polčasu, namesto sedmih točk je naša prednost izpuhtela na zgolj točko, smo še vedno vodili. Vendar v tretji četrtini enostavno nismo dobro igrali. Tekmec je to izkoristil in prevzel nadzor nad igro," je po porazu dejal domači trener Jason Kidd.

Čančar bo z Denverjem v četrtek gostil Detroit, Dončića pa z Dallasom zdaj čakajo tri tekme v gosteh. Prva že v sredo, ko bo gostoval pri vodilni ekipi vzhodne konference, Bostonu.