Neustavljivi Jokić previsoka ovira za 'vroči' Utah

Denver, 01. 02. 2021 08.13 |

STA, A.V.
9

Košarkarji Denver Nuggets so na krilih Nikole Jokića 'ohladili' najbolj vročo ekipo severnoameriške poklicne košarkarske lige NBA, Utah Jazz. Soigralec Slovenca Vlatka Čančarja je z izenačenim strelskim rekordom kariere – dosegel je 47 točk, od tega 33 v prvem polčasu – popeljal 'zlata zrna' do zmage s 128:117. Čančar je odigral dve minuti in zgrešil en prosti met.

Nikola Jokić je domačo tekmo proti najbolj vroči ekipi lige izjemno začel, 22 točk je dosegel v uvodni četrtini, polčas pa končal že pri 33 točkah, svojemu strelskemu rekordu (ob metu iz igre 17:26, zadel je tudi vse štiri trojke) pa je dodal še 12 skokov za 20. dvojni dvojček.

"V tem trenutku je Utah Jazz najboljša ekipa v NBA, fantje igrajo izjemno, nanizali so 11 zmag, odlično zadevajo. To je bila za nas res lepa zmaga," je po tekmi dejal junak večera Jokić, ki so ga soigralci sicer spodbujali, naj gre s klopi in do številke 50, a je sam zavrnil pobude. Nuggets so tako zaustavili najdaljši zmagoviti niz katere od ekip v ligi to sezono; Utah Jazz ostajajo pri 11 zaporednih zmagah.

Denver je z zmago nad Utahom, ob tem so slavili tudi Los Angeles Clippers, ki so bili s 129:115 boljši od New York Knicks, obenem pomagali losangeleški ekipi na vrh zahodne konference z najboljšim izkupičkom lige 16-5. V Madison Square Gardnu je Kawhi Leonard z 28 točkami popeljal Clippers do zmage nad 'kratkohlačniki', pri katerih je Julius Randle zbral 27 točk.

Bradley Beal in Russell Westbrook sta bila odločilna, da so Washington Wizards v trilerju premagali Brooklyn Nets s 149:146. Beal in Westbrook sta oba zadela trojki v zadnjih sekundah tekme in pomagala Čarovnikom šokirati Kevina Duranta in njegove Mrežice. Westbrook je končal pri 41 točkah, desetih skokih in osmih podajah, vodilni strelec lige NBA Beal pa pri 37 točkah. Na drugi strani je Durant prav tako zbral 37 točk.

V Indianapolisu je Tobias Harris deset od svojih skupno 27 točk dosegel v zadnji četrtini, Philadelphia 76ers pa so po preobratu s 119:110 premagali Indiana Pacers. Vodilna ekipa vzhodne konference je manj kot deset minut pred koncem zaostajala še za 16 točk, vendar ji je uspelo zrežirati preobrat in doseči šesto zmago na zadnjih sedmih tekmah, čeprav tokrat brez prvega zvezdnika Joela Embiida.