Neverjetna 'akcija' Dallasa in 'najslabše sojenje v zgodovini lige'

Dallas, 23. 03. 2023 08.49 |

Košarkarji Dallasa so kljub 30 točkam in 17 podajam Luke Dončića v domači dvorani izgubili proti aktualnim prvakom Golden State Warriorsom. Izid je bil 125:127, vse skupaj pa bi se po mnenju lastnika kluba iz Teksasa odvilo zelo drugače, če bi sodniki bili bolj pozorni pri eni od najbolj nenavadnih obrambnih akcij v zgodovini lige NBA.

Dallas in Golden State se borita za zadnjo vstopnico, ki bi vodila neposredno v končnico letošnje sezone in 37. poraz v sezoni bi moštvo iz Teksasa na koncu sezone lahko pahnil v "play-in" turnir. Med tesnim dvobojem je bil pomemben vsak detajl. Obramba Dallasa je prvega zvezdnika nasprotnikov Stephena Curryja dolgo časa uspešno držala na varni razdalji, a na koncu zaman, saj je MVP lanskega finala tekmo odločil s polaganjem osem sekund pred koncem. Tudi neverjetna predstava Dallasovega novinca Jadena Hardyja (27 točk) je na koncu bila zaman.

Luka Dončić
Luka Dončić FOTO: AP

Po odigrani tekmi so mnogi najbolj izpostavili izjemno nenavadno akcijo minuto in 56 sekund pred koncem tretje četrtine. Igralci Golden Stata so se pripravili na izvajanje avta, njihovi nasprotniki pa so žogo čakali na drugi strani igrišča. Gostje so potrebovali kakšno sekundo, da so tudi sami dojeli, da jih domačini ne nameravajo ustaviti in center Kevon Looney je imel prosto pot do koša ter vodstva 90:87.

Igralci Dallasa so po košu bili izjemno nezadovoljni, kljub posmehovanju javnosti na družbenih omrežjih pa je lastnik Mavsov Mark Cuban po tekmi svojim igralcem stopil v bran. "Za vse tiste, ki vas zanima kaj se je zgodilo 1:54 pred koncem tretje četrtine, naj vam razložim. Sodnik je žogo prisodil Mavsom. Uradni napovedovalec v dvorani je to tudi naznanil. Sledila je minuta odmora. Med minuto odmora je sodnik spremenil odločitev, tega pa nam ni povedal. Potem ko je sodnik videl, da se postavljamo, kot da je žoga naša, jo je dal Warriorsom. Z nami ni spregovoril niti besede, oni pa so prišli do lahkih dveh točk. Noro, da je kaj takega bilo tako pomembno na tekmi, ki se je zaključila z dvema točkama prednosti za zmagovalno moštvo. Verjetno najslabša odločitev sodnikov v zgodovini lige NBA. Vse, kar bi morali storiti, je to, da bi nam povedali, a tega niso storili," je na svojem profilu na Twitterju zapisal očitno izjemno jezen Cuban.

Dodal je še, da sta pri izvajanju žoge bila prisotna zgolj dva sodnika in je tretji sodnik očitno tudi mislil, da je žoga njihova. Cuban je napovedal pritožbo, a vendar tudi v primeru njenega uspeha liga najverjetneje ne spremenila končnega izida in izbrisala zelo boleč poraz Dallasa. Na uradni spletni strani lige NBA so zapisali, da je do zmede pri Dallasu prišlo zato, ker naj bi sodniki pred minuto odmora žogo dosodili Golden Statu, takoj za tem pa pokazali v smeri Dallasove klopi, zato da naznanijo minuto odmora za domačine. Trener Dallasa Jason Kidd je po tekmi vztrajal, da je eden od sodnikov Michael Smith bil na strani igrišča, kjer so se nahajali igralci Dallasa. "Niso razložili, kaj se je zgodilo. Kar lepo število ljudi ni bilo na svojih položajih. Ko nastane zmeda, zlahka zapiskaš in razložiš, kaj se pravzaprav dogaja. To se lahko popravi, ampak najprej moraš priznati, da je bila storjena napaka," je Kidd dejal po tekmi.