Nikitović ni prinesel rezultatskega zasuka: Partizan v Stožicah porazil Olimpijo

Ljubljana, 29. 12. 2018 19.10 |

Košarkarji Petrola Olimpije so doživeli novo razočaranje. V zelo pomembni tekmi lige Aba so pred svojimi gledalci izgubili s Partizanom s 66:72.

Petrol Olimpija je v letošnji sezoni v zelo slabi formi.
Petrol Olimpija je v letošnji sezoni v zelo slabi formi. FOTO: Damjan Žibert

Za Ljubljančane je to tretji poraz v zadnjih štirih tekmah v ligi Aba, skupno že deveti v trinajstih tekmah. Petrol Olimpija tako ostaja na repu razpredelnice in jo v preostalih devetih krogih čaka nadvse zahtevno delo. Zaskrbljujoče je, da se rezultatska krivulja s prihodom novega trenerja, Saša Nikitovića, ni popravila. To je bila za zmaje trinajsta tekma pod taktirko srbskega stratega oziroma v zadnjih petih tednih, Petrol Olimpija pa pod njegovim vodstvom nima niti v enem tekmovanju pozitivnega izkupička; v ligi Aba 2-4, v ligi prvakov 0-3, v državnem prvenstvu pa 2-2, skupno torej 4-9.

Ljubljančani so tudi tokrat praznih rok ostali v končnici. Vseh štirideset minut so držali ravnotežje in priključek, v zadnjih štirih minutah pa so gostom dovolili vodstvo 66:60, ki ga niso uspeli več ujeti. Imeli so sicer nekaj napadov za izenačenje, vendar so poskusi z velike razdalje Jana Špana (19 točk, trojke 4:11), Domna Lorbka (14 točk, trojke 3:8) in Roka Badžima (trojke 1:4) zgrešili cilj.

Petrol Olimpijo že v nedeljo, sicer v pomlajeni postavi, čaka tekma državnega prvenstva na Polzeli, v 14. krogu lige Aba pa bo 4. januarja gostovala v Zadru.