Nov dan v mehurčku, nova tekma Slovenije – z zmago blizu EP

Ljubljana, 29. 11. 2020 06.00 |

Slovenska košarkarska reprezentanca po sinočnji zmagi nad Ukrajino ne počiva. Časa za pripravo na tekmo z Avstrijo, ki si jo boste lahko na Kanalu A in VOYO ogledali danes ob 20. uri, namreč ni veliko, a cilj evropskih prvakov je jasen – nova zmaga, s katero bi si praktično že zagotovili nastop na Eurobasketu 2022.

• Utrinki s tekme Slovenija - Ukrajina (84:73)
    01:38
    Utrinki s tekme Slovenija - Ukrajina (84:73)
  • Aleksander Sekulić po zmagi nad Ukrajino
    01:09
    Aleksander Sekulić po zmagi nad Ukrajino
  • Luka Rupnik po zmagi Slovenije nad Ukrajino
    00:59
    Luka Rupnik po zmagi Slovenije nad Ukrajino
Tekma, ki bo ob 20.10 v Stožicah, bi sicer morala biti šele februarja 2021, a jo je Mednarodna košarkarska zveza prestavila v ljubljanski mehurček, potem ko je Madžarska zapustila Slovenijo zaradi množičnih okužb z novim koronavirusom v svoji reprezentanci. Prenos tekme bo na Kanalu A in VOYO ob 20.00.

Slovenija je prvi del naloge v ljubljanskem mehurčku opravila z odliko. Odličen prvi polčas je kljub malce slabši predstavi v drugem zadoščal za zmago nad Ukrajino, selektor Aleksander Sekulić pa je lahko ob širokem kadru razporedil minutažo, da danes ne bi prišlo do preveč utrujenih nog pri nosilcih igre. Avstrijci bodo sicer precej bolj sveži, saj bo to zanje prva tekma v mehurčku. Tekma prvotno sicer sploh ni bila načrtovana, Slovenija bi se morala v ljubljanskem mehurčku pomeriti z Madžarsko, a je ta zaradi kar šestih pozitivnih testov morala odpotovati domov, še preden se je vse skupaj sploh začelo. Avstrija ima po dveh odigranih tekmah na svojem kontu dva poraza in je še brez zmage, tako da bo današnja tekma za Avstrijce sila pomembna. Z morebitnim porazom si sicer ne bi zaprli vrat na Eurobasket, vse bolj se namreč zdi, da bosta za Avstrijce ključni tekmi z Madžarsko.

Slovenija je na sobotni tekmi odlično odigrala prvi polčas, v drugem pa ji nikakor ni steklo v napadu (dosegli so le 34 točk), kar so Ukrajinci izkoristili in v zaključku tekme nevarno zagrozili, a je odgovornost nase uspešno prevzel Jaka Blažič, ki je v zadnjem času tudi v Cedeviti Olimpiji v odlični formi. "Drugi del nam lahko služi kot opozorilo, saj se ne smemo prehitro sprostiti. Tudi proti Avstriji moramo pokazati isti obraz in tekmo zbrano odigrati vseh štirideset minut," je po tekmi z Ukrajino (84:73 za Slovenijo) poudaril Blažič. "Naš cilj sta dve zmagi, prvi del naloge smo opravili, zdaj pa moramo vse moči usmeriti proti Avstriji in ta cikel zaključiti, kot se spodobi," je dodal Luka Rupnik.

Na Eurobasket 2022 se bodo iz naše štiričlanske skupine uvrstile prve tri reprezentance. Zmaga bi Slovenijo praktično že popeljala na EP, teoretično potrditev pa lahko varovanci selektorja Aleksandra Sekulića dobijo v ponedeljek, če bo Ukrajina na zadnji tekmi ljubljanskega mehurčka premagala Avstrijo.

Kval. EP 2021 košarka (M): Avstrija – Slovenija
Kval. EP 2021 košarka (M): Avstrija – Slovenija FOTO: