Novinec Hawkins popeljal Pelikane do zmage v Dallasu, Dončić še vedno odsoten

Dallas, 14. 01. 2024 06.08 |

Košarkarji Dallasa so brez Luke Dončića, ki zaradi težav z gležnjem še ni pripravljen na največje napore, na domačem parketu izgubili proti New Orleansu 108:118. Pri Pelikanih je zablestel novinec Jordan Hawkins z rekordom kariere (34 točk). Kyrie Irving je za domače dosegel eno manj.

Na obeh straneh je manjkalo kar nekaj prvokategornikov. Luka Dončić je prvič v sezoni izpustil dve tekmi zapovrstjo, šestič zapored je manjkal Dante Exum, petič pa Dereck Lively II. Na drugi strani je pri Pelikanih počival Zion Williamson, manjkala pa sta tudi Brandon Ingram in CJ McCollum

Gostom iz New Orleansa je primanjkljaj svojih najbolj potentnih košarkarjev v napadu uspelo nadomestiti z odlično timsko igro – kar sedem igralcev je bilo dvomestnih. Najbolj se je izkazal 14. izbor na lanskem naboru Jordan Hawkins s 34 točkami, petimi skoki in štirimi asistencami. 15 točk je dodal Herb Jones, eno manj pa poleg 12 skokov litovski center Jonas Valanciunas

Zmaga je za Pelikane še toliko slajša, saj so igrali drugo tekmo v dveh dneh. Potem ko so večer prej izgubili v Denverju (113:125), so v hotel v Dallasu prišli šele ob 4.30 zjutraj. "Ne glede na to, dokler imamo košarkarski parket, bomo igrali. Dobil sem lepo priložnost, moral sem jo čim bolje izkoristiti," je dejal Hawkins, ki je igral dobrih 36 minut.

"Od začetka se je videlo, da je pri stvari. Bil je discipliniran, ima to sposobnost, da zna na obeh straneh parketa sprejemati prave odločitve. In ne samo to, zadel je nekaj težkih metov. Bil je izjemen," je svojega varovanca pohvalil trener Willie Green

Kyrie Irving (33 točk) in Jordan Hawkins (34 točk).
Kyrie Irving (33 točk) in Jordan Hawkins (34 točk). FOTO: AP

Napadalni voz Dallasa je znova vlekel Kyrie Irving s 33 točkami, Tim Hardaway mlajši in Derrick Jones mlajši sta jih dodala po 24. Irving je ob tem zbral še šest podaj in pet skokov. Atipično je svojo statistiko napolnil Dwight Powell z dvema točkama, devetimi skoki, osmimi asistencami in tremi ukradenimi žogami.

Dallas vseskozi blizu, a energije za preobrat ni bilo dovolj

Gostje so prvo četrtino dobili z 29:20, potem ko ne Irvingu ne Hardawayu v napadu ni steklo. V prvem delu sta iz igre skupno metala 2/14 in zgrešila vse mete za tri. Tik pred polčasom je Mavericksom uspelo povezati delni izid 12:0, po čemer so prvi polčas dobili za pet točk (54:49).

V nadaljevanju je Pelikanom steklo pri metu z razdalje. V prvem polčasu so zadeli le štiri trojke iz 14 poizkusov, v tretji četrtini, ki so jo dobili z 39:27, pa so jih metali 7/9. Pred zadnjimi 12 minutami so vodili z 88:81 in prednosti niso več izpustili iz rok.

Kidd za poraz okrivil igralce: Njih boste morali vprašati

V zadnji četrtini je bil Dallas vseskozi blizu, vendar mu je za vrnitev oziroma preobrat zmanjkalo nekaj prepotrebne energije. "Preprosto nismo mogli storiti ničesar. Nismo bili dovolj fizični," je razloge za poraz iskal Jason Kidd

Na podvprašanje enega od novinarjev, zakaj niso bili dovolj fizični, je pristavil le: "Ne vem. Njih (igralce, op. a.) boste morali vprašati. Jaz sem le trener."

Verjetno edini razlog za zadovoljstvo navijačev Dallasa je lahko vrnitev dlje časa poškodovanega Maxija Kleberja, ki je zaigral prvič po osmem novembru, ko je staknil poškodbo prsta na nogi. V 11 minutah je dosegel dve točki in dva skoka.