Novomeščani brez možnosti v Beogradu

Beograd, 02. 11. 2020 20.05 |

Košarkarji novomeške Krke so na tekmi 5. kroga lige ABA v Beogradu izgubili proti Crveni zvezdi z 62:88. Zasedba iz Novega mesta je v srbski prestolnici doživela četrti poraz v regionalnem tekmovanju. Po Cedeviti Olimpiji, Igokei in Ciboni je bila od nje boljša tudi srbska ekipa, vodilna in poleg Budućnosti iz Podgorice edina s 100-odstotnim izkupičkom v regionalni ligi. Krka je doslej edino zmago dosegla v tretjem krogu, ko je v gosteh ukanila Zadar.

Rod Camphor
Rod Camphor FOTO: Krka_Drago Perko_Kosarka.si

Izbranci gostujočega trenerja Vladimirja Anzulovića so bili v uvodni in večji del druge četrtine povsem konkurenčni papirnatim favoritom dvoboja. Po desetih minutah igre so zaostajali za tri (15:18), v 17. minuti pa za pet točk (25:30). Novomeščani so v končnici prvega polčasa močno popustili in Beograjčanom dopustili, da so naredili delni izid 15:4, tako da so na veliki odmor odšli z zaostankom 15 točk (29:44). Dolenjska ekipa v drugem polčasu ni bila kos "evroligaški" Crveni zvezdi, ki je izkoristila širši nabor kakovostnih igralcev in zanesljivo zmagala. Pri Krki sta bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Adin Vrabac s 13 in Jure Škifić z 11 točkami.

Novomeška ekipa bo v prihodnjem krogu v soboto gostila črnogorski Mornar.

Crvena zvezda - Krka  88:62 (18:15, 26:14, 23:17, 21:16)