"Prvi trening. Od evropskega prvenstva nisem imel v rokah žoge. Potreboval bom nekaj časa, da se bom na parketu spet počutil kot doma,“ je na svoj Twitter profil zapisal zvezdnik Dallas Mavericksov Dirk Nowitzki, ki je prvi trening opravil pod budnim očesom njegovega osebnega trenerja Holgerja Geschwindnerja.

33-letnik namreč želi biti pripravljen za igranje v Evropi, saj mu je po zadnjih sestankih vodstva tekmovanja in sindikata igralcev postalo jasno, da sezone v ligi NBA bržkone ne bo. Po poročanju španskih medijev naj bi si njegovih uslug najbolj želeli pri madridskem Realu, informativna ponudba pa ga ni pustila ravnodušnega.
"To je velik klub z dolgoletno tradicijo. Ne vem, ali je zadeva resna ali ne, a nedvomno jo je treba pretehtati,“ je za ESPN dodal Nemec in zaključil, "zame je še vedno nepredstavljivo, da bo zaradi lockouta odpovedana celotna sezona v ligi NBA. Odločitev bo znana v kratkem.“ Interes za Nowitzkega pa so pokazali tudi v njegovi domovini, in sicer je zanimiv ekipam Brose Baskets, Alba in Bayernu iz Münchna.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.