Olimpija v Stožicah nadigrala Partizan in izsilila tretjo tekmo

Ljubljana, 30. 05. 2023 20.03 |

Ž.K., STA
16

Košarkarji Cedevite Olimpije so na drugi tekmi polfinala končnice lige Aba na krilih domače publike v ljubljanskih Stožicah premagali beograjski Partizan s 95:83. Zmaji so tako polfinalno serijo izenačili na 1:1 v zmagah in si zagotovili tretjo tekmo, ki bo odigrana v Beogradu.

Najboljši strelec Olimpije je bil Yogi Ferrell, ki je ob osmih skokih dosegel 21 točk, Zoran Dragić jih je vknjižil 12, Alen Omić in Edo Murić pa po 10.

Ljubljančani so prikazali eno najboljših partij letos in povsem zasluženo še drugič v tej sezoni v Stožicah premagali najboljšo ekipo rednega dela. Dobili so prve tri četrtine in si sredi zadnje priigrali najvišjo prednost na tekmi – 87:71.

Za razliko od prve tekme, ki jo je Partizan dobil s petnajstimi točkami razlike, so bili Ljubljančani tokrat razpoloženi v napadu ter zbrani in agresivni v obrambi. V prvem polčasu so dosegli 51 točk.

Med strelce se je vpisalo vseh deset igralcev, ki so dobili priložnost, kar šest pa jih je zadelo vsaj eno trojko. Gostje so tako nazadnje vodili v 15. minuti, po treh četrtinah, ko je prednost narasla na 13 točk, pa je bilo več ali manj jasno, da se bo serija nadaljevala v Beogradu.

Cedevito Olimpijo sicer do tretje tekme v ligi Aba čaka še finale lige Nova KBM, ki se igra na tri dobljene tekme. Že čez 48 ur, v četrtek ob 20.00, bo v Domžalah igrala prvo srečanje proti Helios Suns. Drugo sledi v soboto, 3. junija, v Ljubljani.

Statistika tekme Cedevita Olimpija - Partizan

Polfinalni niz se igra na dve dobljeni tekmi, zato bo tretja tekma odigrana v torek, 6. junija v Beogradu. Zmagovalec se bo v velikem finalu, ki se za razliko od polfinala igra na tri zmage, pomeril s Crveno zvezdo, ki je v drugem polfinalu z 2:0 v zmagah brez težav odpravila Budućnost.