Košarka

Budućnost v drugem polčasu nadigrala Partizan za izenačenje v seriji

Beograd, 07. 06. 2025 17.52 | Posodobljeno pred 1 uro

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

V finalu košarkarske lige Aba je izid v zmagah izenačen na 1:1. Košarkarji Budućnosti so si opomogli po šokantnem porazu na prvi tekmi in v drugem zaporednem obračunu v Podgorici Partizan premagali z 82:73 (16:16, 31:41, 56:51).

Obe ekipi sta imeli svoje trenutke. Tekmo so bolje začeli domači, a so Beograjčani vzpostavili ravnotežje, nato pa na odmor odšli z desetimi točkami prednosti. Toda tretja četrtina je povsem pripadla črnogorski ekipi, ki je pet minut pred koncem imela že 17 točk prednosti.

A ko je Partizan začel razliko zmanjševati, dobri dve minuti pred koncem je zaostajal le še za sedem točk, se je marsikomu vrnila slika s prve tekme, na kateri so domači v zadnji minuti zapravili osem točk prednosti. Toda tokrat so bili domači bolj zbrani, preobrata niso dovolili, tako da v Beograd na tretjo tekmo potujejo z izidom 1:1 v zmagah.

V domači vrsti se je tokrat izkazal nekdanji slovenski reprezentant Alen Omić, s 15 točkami je bil celo najučinkovitejši igralec. Točko manj je prispeval McKinley Wright. Pri gostih sta 16 točk vknjižila Carlik Jones in Sterling Brown.

Tretja tekma - ekipi igrata na tri zmage, v Beogradu bo v torek, 10. junija.

Liga ABA, finale, druga tekma, izid:
Budućnost - Partizan 84:73 (16:16, 15:25, 25:10, 28:22)

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.
KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.