Košarka

Pau Gasol po 20 letih znova prvak z Barcelono

Barcelona, 16. 06. 2021 10.28 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Pau Gasol, španska košarkarska legenda, se je pri skoraj 41 letih razveselil svojega tretjega naslova državnih prvakov z Barcelono. Pred tem je s Katalonci naslov osvojil v letih 1999 in 2001. V seriji na dve zmagi je Barcelona v torek zvečer dobila še drugo tekmo proti večnemu tekmecu iz Madrida, Realu, bilo je 92:73. Gasol je k zmagi prispeval 11 točk in šest skokov. Najboljši strelec Barcelone je bil s 35 točkami Nikola Mirotić.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Na prvi tekmi je Barcelona zmagala z 89:75, v torek pa na domačem igrišču le še potrdila 19. naslov prvaka, prvega po letu 2014. Španski zvezdnik Pau Gasol se je v svoj matični klub vrnil februarja, zanj pa zaigral v začetku aprila, saj je imel težave s poškodbo stopala, ki ga je mučila tudi zadnji dve sezoni v severnoameriški ligi NBA. Prvak lige NBA z LA Lakers leta 2009 in 2010 se je vrnil v Barcelono, da bi osvojil najmočnejše klubsko evropsko tekmovanje – Evroligo, kjer pa je Barca v finalu izgubila proti Efes Istanbulu. Predvsem pa se je Gasol želel vrniti v formo, da bi lahko ponovno zaigral za Španijo na olimpijskih igrah v Tokiu.

Kot poroča francoska tiskovna agencija AFP, Gasol še ni razkril, če bo za Barcelono igral tudi prihodnjo sezono.

Koronavirus pasica nova
UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (2)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Konan
16. 06. 2021 21.28
+1
Barca spet ponižala beli sekret🤣