Pešić izključen že v prvi minuti, Blažičevih 15 točk premalo za Fenerbahče

Istanbul, 15. 03. 2019 21.03 |

Slovenski košarkar Jaka Blažič je ob porazu Barcelone v Instanbulu (82:88) dosegel 15 točk v 21 minutah igre in bil najboljši posameznik Kataloncev, ki so prednost iz rok izpustili prav v zadnjih treh minutah tekme. Za neverjetno potezo je poskrbel trener Barce Svetislav Pešić, ki je bil izključen že v prvi minuti tekme, potem ko se je zapletel v prepir s sodnikom.

Barcelona se je od Fenerbahčeja odlepila na začetku drugega polčasa in še v 25. minuti tekme vodila s 50:37, nato pa v zaključku tekme zapravila prednost iz rok. Zadnjo četrtini so košarkarji Fenerbahčeja, ki jih vodi srbski strokovnjak Željko Obradović, dobili kar s 15 točkami razlike (36:21).

Jaka Blažič je 15 točkam dodal še štiri skoke in dve podaji, Ante Tomić in Chris Singleton sta za poražence dodala po 12 točk, pri zmagovalcih pa je bil najboljši strelec Kostas Sloukas (22 točk in 11 podaj), Muhhamed Ali (prej Bobby Dixon) pa jih je dodal 19.