Po 'evropskem' polomu, vsaj prepričljiva zmaga Olimpije proti Iliriji

Ljubljana, 07. 02. 2019 20.35 |

Košarkarji Petrola Olimpije so v 17. krogu lige Nova KBM premagali Ilirijo s 86:65 in se tako (vsaj delno) oddolžili navijačem za klavrno evropsko sezono, katero so sklenili z zgolj eno zmago in kar trinajstimi porazi.

Petrol Olimpija
Petrol Olimpija FOTO: KK Petrol Olimpija

Petrol Olimpija je dosegla deseto zmago v najmočnejšem klubskem tekmovanju na domačem prizorišču in je v zgornji polovici prvenstvene lestvice, medtem ko Ilirija z vsega eno zmago in 15 porazi povsem na dnu. Mestni dvoboj je minil v absolutnem znamenju favoriziranih gostiteljev, ki so postopoma lomili odpor Šiškarjev, dokončno pa so ga zlomili v tretji četrtini, ki so jo zaključili z lepo prednostjo 18 točk (66:48).

Trener Olimpije Saša Nikitović je enakovredno porazdelil minutažo med svojimi varovanci, ki so profesionalno opravili svoje delo in brez večjih težav prišli do nove zmage. Pri zmagovalcih sta bila najbolj učinkovita Igor Tratnik z 19 točkami in osmimi skoki ter Boban Tomić s 17 točkami, pri poražencih pa Larry Williams s 17 točkami in devetimi skoki ter Domen Gorenc z 11 točkami.