Tekma za pozabo: Belgijke povsem razbile neprepoznavne Slovenke

Strasbourg, 18. 06. 2021 14.53 |

A.V., T.Š., M.G.
49

Slovenska ženska košarkarska reprezentanca je na drugi tekmi letošnjega EuroBasketa visoko izgubila z Belgijo (57:92). Že od samega začetka Slovenke niso našle svoje igre, Belgijke pa so z uspešnimi akcijami in natančnostjo pri metih iz igre povsem zagospodarile na igrišču dvorane Rhenus Sport v Strasbourgu. V nedeljo rakete čaka tekma z BiH (prenos na POP TV in VOYO).

Izjava Nike Barič po porazu z Belgijo

Slovenke so v obračun vstopile precej zaspano oz. nezbrano. Napake v napadu in zaspanost v obrambi so Belgijke znale izkoristiti in hitro povedle z 10:2. Hitro je moral reagirati slovenski selektor Damir Grgić, ki je vzel minuto odmora. Slovenke so zaigrale malo bolje, se približale na 8:12, a nato so Belgijke znova stopile na plin in po slabih sedmih minutah igre povedle z dvomestnim številom: 21:10. V končnici prve četrtine so tudi Belgijke popustile pri metih iz igre, Slovenke pa niso našle svoje prepoznavne igre, na prvi odmor so tako Belgijke odšle z vodstvom 25:14. Pri Belgijkah sta blesteli Kyara Linskens in Emma Meesseman. Prva je po prvi četrtini na svojem kontu imela osem točk, druga pa šest. Pri Sloveniji je bila razpoložena le Eva Lisec, zaustavila se je pri sedmih točkah.

Začetek druge četrtine ni nakazoval boljših časov za rakete, pri zaostanku 16:29 je Damir Grgić vzel še eno minuto odmora v upanju, da se bo stanje na igrišču spremenilo. A se ni: Slovenke so povsem izgubile niti igre, Belgijke pa so se razigrale in povsem zagospodarile na igrišču dvorane v Strasbourgu. Koši so padali z vseh strani, hitro so se Belgijke dokopale do prednosti 20 točk, ki so jo nato do konca prvega polčasa še povečale. Na odmor so tako odšle z vodstvom 26 točk (55:29). Slovenke so v napadu delovale povsem brezglavo, Belgijke pa so zadevale iz hitrih protinapadov, dobre so bile tudi pri metu za tri točke (met za 2: 17/22, met za 3: 4/10). Ob polčasu je Hanne Mestdagh zbrala 13 točk, 11 jih je dodala Antonia Delaere, pri 10 pa sta se zaustavili Linskensova in Emma Meesseman. V slovenski izbrani vrsti je bila razpoložena le Eva Lisec z 11 točkami.

Statistika tekme Belgija - Slovenija 92:57
Statistika tekme Belgija - Slovenija 92:57 FOTO: Sofascore.com

Čeprav so v slovenskem taboru – vsaj po besedah Grgićevega pomočnika Jureta Krajnca – pred začetkom drugega polčasa zagotavljali, da bodo naredili vse, da v drugem polčasu na parket pride drugačna Slovenija, pa temu ni bilo tako. Belgijke so še naprej gospodarile v Strasbourgu, se hitro dokopale do vodstva s 30 točkami, v 25. minuti so povedle celo z najvišjo prednostjo 66:31 (35 točk prednosti). Slovenke so nato malce stopile zaostanek, a je takoj reagiral belgijski selektor Philip Mestdagh. Kljub minuti odmora so Slovenke nadaljevale z boljšo igro in po sedmih zaporednih točkah Tine Jakovine znižale zaostanek na 42:69. Na koncu četrtine so Belgijke znova vzpostavile ravnotežje in na zadnji odmor so odšle s prednostjo 29 točk (73:44). Tudi tretjo četrtino so dobile, in sicer z rezultatom 18:15. V tretji četrtini je Slovenija dobila drugo igralko, ki je presegla mejo desetih točk, in sicer je poleg Liščeve (v tretji četrtini brez točke) to mejo presegla še Tina Jakovina (10 točk).

V zadnji četrtini so Belgije znova zaigrale bolje, Slovenke pa so le še čakale na konec tekme. Prednost Belgijk je v zadnji četrtini znašala že 'rekordnih' 46 točk (90:44), do konca tekme pa so Slovenke vendarle uspele omiliti poraz. Na koncu je na semaforju dvorane Rhenus Sport pisalo 92:57 v korist Belgijk. Za nameček se je v zaključku tekme poškodovala še Tina Jakovina, ki je nerodno stopila na gleženj, in le upamo lahko, da bo pripravljena za nedeljsko tekmo z reprezentanco Bosne in Hercegovine (prenos na POP TV in VOYO ob 11.45). Pri Slovenkah sta dvomestno število točk dosegli le Eva Lisec (11) in Tina Jakovina (10). Povsem drugače je bilo pri Belgijkah, kjer je kar pet reprezentant doseglo dvomestno število točk. Prednjačila je prva zvezdnica ekipe Emma Meesseman s 23 točkami.

Slovenski strokovni štab na čelu z Damirjem Grgićem bo imel po tekmi z Belgijo precej dela. FOTO: Fiba

EuroBasket (ž), druga tekma, skupina C:
Belgija - Slovenija 92:57 (25:14, 30:15, 18:15, 19:13)
Meesseman 23, Linskens 14, Hanne Mestdagh in Delaere po 13; Lisec 11, Jakovina 10, Trebec 8

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

16.44

Toliko za danes ...

... povabilo na POP TV IN VOYO ob 11.45 v nedeljo, ko se bodo rakete udarile z BiH. Tudi če izgubijo (in če favorizirana Belgija nato premaga Turčijo), bodo Slovenke uvrščene v repasaž za četrtfinale.

40'

KONEC TEKME!

92:57 je rezultat v Rhenus Sport areni! Slovenija je visoko izgubila, praktično pa se je že uvrstila v repasaž, saj je težko verjeti, da bi Turkinje premagale tako dobro belgijsko reprezentanco.

16.40

Stanje v skupini C

Po dveh krogih bo Slovenija zasedala tretje mesto, na vrhu je reprezentanca BiH, druga je Belgija.

39'

92:51

Tekma je že davno odločena, vseeno pa je belgijski selektor vzel minuto odmora. Najbrž, da pohvali svoje varovanke. Ste vedeli? Med njimi sta kar dve njegovi hčerki: Kim in Hanne Mestdagh.

16.35

Slovenke že pogledujejo proti BiH

Slovenke že pogledujejo proti tekmi z BiH, kjer si bodo skušale zagotoviti čim boljše izhodišče v repasažu za četrtfinale. Prenos tekme bo v nedeljo ob 11.45 na POP TV in VOYO.